Svátek má: Bartoloměj

Zprávy

Velikost textu:

Google: RT a další ruská média neporušují pravidla YouTube!

Google: RT a další ruská média neporušují pravidla YouTube!

Google uvedl, že v rámci platformy YouTube nenašli důkazy o manipulaci kanálem RT a jinými ruskými státními médii.

Ilustrační foto
31. října 2017 - 14:06

„RT a všechna ostatní média financovaná státem se stále podřizují našim standardním pravidlům," uvedl ve zprávě Google.

Pro vnímavé čtenáře nebude jistě překvapením, že poměrně krátká zpráva Google nebude českým mediálním mainstreamem, který jinak mechanicky papouškuje „protiruskou fóbii“ amerických médií, jednoduše zamlčí.

Dříve se společnosti Facebook a Twitter zavázaly poskytnout americkému senátu údaje o účtech, které by mohly být spojeny s Ruskem. Facebook také zpřísnil pravidla politické reklamy a Twitter zakázal reklamy z účtů vlastněných společností RT a Sputnik.


Americké sdělovací prostředky obvinily Rusko, že podporovala ve volbách Donalda Trumpa prostřednictvím sociálních sítí, ale neposkytly žádné důkazy o těchto obviněních. Sociální sítě, včetně Facebooku a Twitteru, se zavázaly spolupracovat na této problematice s Kongresem, který vyšetřuje údajné „ruské zásahy" a „spiknutí Trumpa s Ruskem".


Existenci takové „tajného spiknutí" odmítli jak v Kremlu, tak v Bílém domě. Samy společnosti sociálních sítí hovoří o nějaké podezřelé činnosti před volbami, ale Rusko se zpravidla v této souvislosti neuvádí. Rozhodnutí Twitteru o zákazu reklamy RT a Sputniku bylo odůvodněno nejen vlastními zjištěními společnosti, ale obviněními amerických zpravodajů o těchto médiích.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že úřady zpracovávají odvetná opatření proti Twitteru.

(kou, prvnizpravy.cz, foto: arch.)