Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

GT: Peking nedovolí USA svrhnout stávající režim v Severní Koreji!

GT: Peking nedovolí USA svrhnout stávající režim v Severní Koreji!

Čína by měla zůstat neutrální v případě, že Severní Korea jako první podnikne kroky, které ohrozí Spojené státy americké, napsalo páteční vydání čínského listu Global Times.

Ilustrační foto
11.srpen 2017 - 11:05

„Čína nemusí přesvědčit Washington a Pchjongjang ustoupit v tomto bodě, ale Pekingu musí jasně definovat svůj postoj ke všem stranám, že když jejich akce budou ohrožovat čínské zájmy, dá rozhodující odpověď,“ uvedl Global Times, který obvykle vyjadřuje názor čínské vlády.

Podle deníku, „Čína by také měla dát jasně najevo, že pokud Severní Korea odpálilí rakety, které se stanou hrozbou pro Spojené státy, a americká strana bude reagovat, Čína zůstane neutrální“.

Na krok od jaderné: USA mají plán preventivního úderu na KLDR!

KLDR: Můžeme kdykoliv udeřit na americkou základnu na Guamu!

„V případě, že Spojené státy a Jižní Korea zaútočí ve snaze svrhnout stávající režim v Severní Koreji, a změnit politický model na Korejském poloostrově, Čína jim nedovolí, aby to udělaly,“ varoval deník.

Publikace uvádí, že mnozí nevěří v možnost války mezi Severní Koreou a Spojenými státy, ale reálné nebezpečí spočívá v tom, že taková „neuvážené hra může vést ke špatnému odhadu a strategické“ válce".

„Ani Washington, ani Pchjongjang reálně nechtějí válku, ale ta může vypuknout kvůli nedostatku zkušeností řídit takové nebezpečné hry,“ zdůraznily noviny.


Před pár dny prezident USA Donald Trump pohrozil KLDR reagovat „ohněm zloby“, jestli z její strany bude skutečná hrozba pro Spojené státy. V reakci na to Korejská centrální zpravodajská agentura (KCNA) uvedla, že severokorejská armáda zkoumá možnost raketového útok na americké vojenské základny na ostrově Guam v západní části Tichého oceánu.

(kou, prvnizpravy.cz, globaltimes.cn, foto: arch.)