Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

Guardian: Trump obvinil Ukrajinu ze sabotáže své volební kampaně

Guardian: Trump obvinil Ukrajinu ze sabotáže své volební kampaně

Donald Trump obvinil Ukrajinu, že se snažila sabotovat jeho kandidaturu ve volbách s cílem podpořit Hillary Clintonovou, píše The Guardian.

Donald Trump, americký prezident
26.červenec 2017 - 06:20

Kromě toho Trump kritizoval generálního prokurátora  Jeffa Sessionse za to, že nezahájil žádné vyšetřování proti „zločinům“ bývalé prezidentské kandidátky Demokratické strany Hillary Clintonové.

Donald Trump se rozčílil na generálního prokurátora za  jeho „velmi slabou pozici“ vůči Hillary Clintonové. Kromě toho americký prezident stále zuří nad rozhodnutím pokračovat v ruském vyšetřování, píše The Guardian.

Může si Trump sám sobě udělit milost?


Časně ráno v sérii Trump zpráv na Twitteru kritizoval vyšetřování „ruské intervence“ v amerických volbách. Odsoudil Sessionse  za to, že neumí zahájit vyšetřování proti Hillary Clintonová, stejně tak vznesl připomínku k otázce  údajné podpory bývalé kandidátky Demokratické strany na prezidentský úřad.

Kromě toho se Trump často odkazuje na informace, které slyšel na Fox News: „Ukrajinské snahy sabotovali Trumpovu kampaň , v utajení pracovali ve prospěch Clintonové.  Takže, kde je  vyšetřování, generální prokurátore? "
 

Podle některých zdrojů, v úzkém kruhu svých poradců Trump hovořil o možných následcích propuštění Sessionse a které vyvolaly spekulace o tom, že generální prokurátor by měl nakonec odstoupit. Minulý týden mu Sessionse řekl, že má v úmyslu zůstat ve funkci, „tak dlouho, jak to bude nezbytné“, připomínající The Guardian.
 
(rp,prvnizpravy.cz,guardian,foto:arch.)