Svátek má: Nikola

Zprávy

Velikost textu:

Hill: Američané věří, že vyšetřování „ruského případu“ poškodí USA!

Hill: Američané věří, že vyšetřování „ruského případu“ poškodí USA!

Zdá se, že táhnoucí se vyšetřování a mediální kampaň připomínající 50. léta „maccarthyismu“, sice ovlivnila Američany, ale zároveň to začíná pomalu ale jistě voliče unavovat, konstatoval The Hill.

Kongres Spojených států
25.červen 2017 - 10:10

Většina Američanů si myslí, že se Kongres musí zaměřit méně na historii údajného zásahu Moskvy do voleb prezidenta a zaměřit se na zdravotní péči, hospodářství, pracovní místa a boj proti terorismu. Vyplývá to z výsledků průzkumu Harvard-Harris Poll, který zveřejnil The Hill

Téměř 65% respondentů se domnívá, že vyšetření proti Rusku poškozuje Spojené státy. Zároveň 56% respondentů uvedlo, že by se stát a média měly mnohem více zaměřit na naléhavější otázky, zatímco 44% uvedlo, že otázku o možném ruském vlivu není možné opustit.

Jak sdělil Mark Penn, vedoucí výzkumného centra, američtí občané mají velký zájem o toto téma, ale zároveň věří, že to příliš rozptyluje jak prezidenta, tak i Kongres.

Hill: „Trumpa nezvolili Rusové, ale já!“ - neboli protest Texasana!

Pokud jde o tajnou dohodu, 52 procent uvedlo, že nevěří, že Trump kooperoval s Moskvou, aby ovlivnil prezidentské volby v roce 2016. Ale 54 procent uvedlo, že věří, že Trumpovi spolupracovníci možná byli zapojeni.

Navíc 62 procent uvedlo, že existuje kampaň, která delegitimizuje prezidenta. Tvrdí to 87 procent republikánů, 63 procent nezávislých a 40 procent demokratů.

[BANNER3]

Americký Kongres a FBI již několik měsíců vedou vyšetřování údajného zásahu ruských úřadů do prezidentských voleb v USA, které vyhrál Donald Trump. Moskva  opakovaně popřela obvinění s tím, že žádný důkaz dosud nebyl předložen.

(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)