Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Hitler byl fascinován islámem a podobně asi i Merkelová!

Hitler byl fascinován islámem a podobně asi i Merkelová!

Zatímco pro Hitlera katolicismus představoval slabé, zšenštilé náboženství, prokazatelně chválil islám jako silné náboženství pro válečníka, uvedl David Motadel, německý historik a publicista, v rozhovoru o své knize „Pro proroky a vůdce: Islámský svět a třetí říše“ pro deník Neue Westfälische.

Adolf Hitler
14. února 2018 - 07:20

"Mohamedanismus mě stále může inspirovat k nebi," řekl jednou Hiter. Vedoucí SS Heinrich Himmler informoval úředníky NSDAP, že Hitler nic nenamítá  proti islámu. Koneckonců islám slibuje nebe po smrti na bojišti. "Praktické a soucitné náboženství pro vojáky" je jeho poněkud cynické tvrzení.

„Zájem o islám byl na prvním čistě pragmatický. Poté, co Wehrmacht obsadil velké oblasti Sovětského svazu, Balkánu a severní Afriky, mnoho muslimů se dostalo pod německou vládu. Zároveň se vojenská situace zhoršila a Berlín proto vynakládal zvýšené úsilí na získání spojenců. Také potřebné kanonové krmivo pro přední linii,“ objasňuje vztah nacistů k islámu.

„Muslimští vojáci, kteří byli přijati do Wehrmachtu a Waffen SS, bojovali téměř na všech frontách. V bitvě u Stalingradu byly zapojeny muslimské jednotky. Wermacht tak kompenzoval ztráty ve vlastních řadách. V jednotkách byly povoleny i islámské praktiky. Zvláštní roli u muslimských jednotek v řadách Wehrmachtu a SS hráli vojenští imámové. Tito byli odpovědní nejen za náboženskou péči o rekruty, ale také za jejich politickou indoktrinaci,“ pokračuje David Motadel.

Prudký nárůst popularity hnutí Občané Říše v Německu!

„V oblastech osídlených muslimy - od Sahary až po hory Kavkazu - se nacistický režim pokusil představit Třetí říši jako patrona islámu. Němečtí vědci se intenzivně zabývali koránem a hledali možnosti jak dokázat, že Hitler byl islámskou eschatologickou postavou, spasitelem,“ dodává David Motadel.

(rp,prvnizpravy.cz, nw, foto:arch.)