Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Hodges: Jednotky NATO musí být v Evropě stejně rychlé jako Rusové

Hodges: Jednotky NATO musí být v Evropě stejně rychlé jako Rusové

Bývalý velitel americké armády v Evropě Ben Hodges navrhuje investovat do infrastruktury a vytvářet rychlejší dopravní trasy po celé Evropě.

Ben Hodges, bývalý velitel amerických sil v Evropě
13. května 2018 - 14:30

Navzdory rostoucím vojenským výdajům Německo zaostává za dvouprocentním cílem NATO. Bývalý velitel americké armády navrhuje investovat do infrastruktury a vytvářet rychlejší dopravní trasy po celé Evropě.

"NATO by mělo motivovat členské státy, aby investovaly více peněz do svých dopravních sítí. Nejlépe je to udělat tak, že odpovídající investice zemí, jako je Německo, Belgie a Nizozemsko, budou zařazeny do vojenských výdajů, " řekl Hodges německým novinářům.

Ben Hodges, který byl ve funkci velitele v Evropě do konce roku 2017, řekl, že jde o investice, které by prospěly mobilitě ozbrojených sil v Evropě.

"Musíme se pohybovat po naší zemi stejně tak rychle jako Rusové u nich," řekl generál.

NATO: Musíte opravit mosty a silnice, abychom mohli útočit na Rusko!

Podle jeho názoru by země NATO mohly kupovat například železniční ploché vagony, které jsou vhodné pro přepravu tanků po železnici. Mohly by však také podepsat smlouvy se železničními společnostmi, které jim zaručí dopravu určitého množství zařízení kdykoli.


(rp,prvnizpravy.cz,ntv,foto:arch.)