Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

HuffPost: Jen rezignace zachrání Trumpa před impeachmentem!

HuffPost: Jen rezignace zachrání Trumpa před impeachmentem!

Pouze dobrovolná rezignace amerického prezidenta Donalda Trumpa je nejpřijatelnější způsob, jak se vyvléci ze současné politické situace, tvrdí americký odborník na právo Philip Bobbitt.

Zachrání ho jen dobrovolná rezignace?
18.červenec 2017 - 10:10

Ve snaze ušetřit své děti před vězením a sám sebe před obžalobou (impeachmentem) a soudem, k tomuto kroku pravděpodobně přistoupí šéf Bílého domu, protože ze všeho nejvíc si cení své „dynastie“, opírá se Huffington Post slova odborníka z článku, který napsal pro deník Evening Standard.

Článek dokumentuje dnešní americkou politickou realitu a drtivý tlak, který je na prezidenta USA vyvíjen.

Jeden z předních amerických právnických odborníků Philip Bobbitt se domnívá, že rezignace hlavy Bílého domu Donalda Trumpa bude nejpravděpodobnějším výsledkem ústavní krize, která vznikla z jednání jeho syna ruské právníčky Natalie Veselnické.

Consortiumnews: Protiruská posedlost tlačí USA do války!

Podle Bobbita je hlavním cílem nového amerického prezidenta je „vytvořit (politickou) dynastii“, a proto, aby ochránil své děti před vězením a sám sebe před obžalobou a budoucím soudním stíháním, se pravděpodobně dohodne na rezignaci.
 
Neustálé výslechy ohledně spojení Trumpova předvolebního štábu s s Ruskem brání novému prezidentovi zvrátit veřejné mínění a začít realizovat svůj vlastní legislativní program, uvedl Bobbitt.
 
Přičemž „opomenutí“, jsou jsou stejně nebezpečná, jako „nesrovnalosti“, protože vzniká pocit, jakoby něco tajil, komentoval strategii Trumpova týmu bývalý tiskový mluvčího prezidenta George W. Bushe Ari Fleischer. „Z hlediska komunikace je to neomluvitelné,“ dodal.

Ve skutečnosti výklad Trumpa juniora o jeho schůzce v Trump Tower se mění každý den. Nejprve řekl, že diskutoval s právničkou její program přijetí ruských dětí. Pak se ukázalo, že měl v úmyslu získat informace na demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Neustále mění svá tvrzení i počet lidí, kteří se setkání zúčastnili, tvrdí list.
 
I v případě, že vyšetřování případu ruské intervence nebude mít pro Trumpa žádné právní důsledky, bude mu stále působit vážnou politickou škodu, a to zejména v případě, že proces protahovat, poznamenaly noviny.

(kou, prvnizpravy.cz, huffingtonpost.co.uk, foto: arch.)