Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Íránský ministr obrany přijel do Sýrie, chybí už jenom čínský

Íránský ministr obrany přijel do Sýrie, chybí už jenom čínský

Íránský ministr obrany brigádní generál Amir Hatami dorazil dnes do Damašku na dvoudenní návštěvu.

Amir Hatami, íránský ministr obrany
26. srpna 2018 - 10:10

Po příjezdu na mezinárodní letiště v Damašku přivítali generála  syrští vojenští představitelé, íránský velvyslanec v Sýrii Javad Torkabadi a íránský vojenský atašé v Damašku.

Íránský ministr obrany má v plánu setkat se se syrským prezidentem Bašárem al-Asadem.

Podle tiskového tajemníka ruského prezidenta Dmitrije Peskova se na začátku září připravuje setkání představitelů Turecka, Ruska a Íránu o situaci v Sýrii.

"Možnost uspořádat tripartitního setkání na začátku září se připravuje. Existují vhodné náznaky. Po dokončení  diplomatických jednání  budeme informovat o případné termínu jednání, "řekl Peskov.

Zároveň Peskov uvedl, že termín setkání představitelů Ruska, Turecka, Francie a Německa dosud nebyl dohodnut, i když již dříve turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že setkání představitelů  Turecka, Ruska, Německa a Francie se uskuteční  7. září v Istanbulu.


Začátkem srpna řekl čínský velvyslanec v Sýrii, Qi Qianjin, v rozhovoru pro syrský deník Al-Watan, že Čínská lidově-osvobozenecká armáda by mohla pomoci syrským vládním silám v dobytí Idlibu provincie obsazené džihádisty a dalších sporných oblastí země.

„Například čínská armáda je ochotna podpořit syrskou armádu, která bojuje proti teroristům v Idlibu a dalších částech Sýrie," řekl Qi Qianjin .

Později, po dvou týdnech, čínský velvyslanec tuto informaci popřel: „Čína podporuje řešení syrského konfliktu mírovými prostředky," uvedl čínský velvyslanec a odmítl spekulace o nasazení čínských vojáků v Sýrii.

Kdoví, že by si to všechno čínský velvyslanec vymyslel?

(rp,prvnizpravy.cz,islamicrepubliky,foto:arch.)