Svátek má: Čeněk

Zprávy

Velikost textu:

Italský europoslanec: EU se z brexitu nepoučila, Itálie může také odejít

Italský europoslanec: EU se z brexitu nepoučila, Itálie může také odejít

Mnoho stoupenců italského Hnutí pěti hvězd se domnívá, že Evropská unie v Itálii selhala.

gnazio Corrao, italský eroposlanec
11. září 2018 - 06:20

Evropská unie se nepoučila z Brexitu a mohla by přinutit Itálii přehodnotit své členství v EU, řekl Ignazio Corrao , italský eroposlanec.

Ignazio Corrao, zároveň poradce Luigiho Di Maia, místopředsedy vlády a vůdce Hnutí pěti hvězd, napadl aroganci Evropské komise a vedoucích představitelů EU,  protože od hlasování Britů o Brexitu nebyly provedeny žádné změny.
 
Ignazio  Corrao je členem Evropského parlamentu. Působil jako koordinátor regionální kampaně, která nakonec vedla ke vzniku koaliční vlády euroskeptiků v Římě.

Europoslanec Ignazio  Corrao řekl,  že opuštění EU nebylo v programu Hnutí pěti hvězd, "ovšem v politice se věci mění. Stále věříme, že se v následujících měsících a letech budeme moci dostat do lepší Evropy."


A dodal: "Pokud se tak nestane, budeme muset znovu vše zvážit. Pokud něco nefunguje, je nemožné pokračovat stejným způsobem."

Europoslanec doufá, že nadcházející volby do Evropského parlamentu povedou ke skutečné reformě v Bruselu, ale to nevylučuje možnost „Italexitu“ v případě, že se reforma nezdaří.

„Ti, kteří teď řídí Evropskou unii, nerozumí tomu, co Evropané skutečně cítí," řekl Ignazio  Corrao, „ve skutečnosti míří opačným směrem, než lidé chtějí. Jejich chování a zprávy, které i nadále vysílají, jsou přesně to, co lidé odmítli. "

Vládní strany v Itálii již dlouho tvrdí, že země byla nespravedlivě postižena úspornými opatřeními zavedenými v EU, což vedlo k nedostatečným investicím.

Itálie převzala velkou část břemene evropské migrační krize a mnozí tvrdí, že EU hovořila o velké hře o solidaritě, ale neposkytla dostatek peněz na to, aby Itálie mohla vypořádat nebo spravedlivě rozdělovat uprchlíky po celé EU.

„Spojené království nepůjde na jiný kontinent, když se právě dostává z politické unie, budou existovat nadále vztahy mezi Británii a dalšími zeměmi," řekl,  „samozřejmě v Itálii nevylučujeme také dvoustranné vztahy".

(rp,prvnizpravy.cz,telegraph,foto:arch.)