Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Japonsko posiluje: Na vodu byl spuštěn další torpédoborec třídy Asahi

Japonsko posiluje: Na vodu byl spuštěn další torpédoborec třídy Asahi

V loděnicích Mitsubishi Heavy Industries v Nagasaki byl slavnostně spuštěn na hladinu torpédoborec projektu 25DD (třída„Asahi“),  loď byla pojmenována "Shiranui".

Nový torpédoborec
14. října 2017 - 14:30

Torpédoborce třídy Asahi jsou zaměřené na boj s ponorkami, mají silné radarové zbraně. Jedná se o první lodě v Japonsku vybaveném víceúčelovým radarem s elektronicky řízeným fázovým polem vyrobeným z nitridu gallia. Nitridy galia jsou pokročilé materiály pro mikroelektroniku, které nahrazují křemík: odolávají vyšším teplotám a poskytují vyšší účinnost.

Kromě toho, torpédoborce budou mít dva sonary: OQQ-24, který je v trupu a OQR-4, který je vlečen lodí.

„Asahi“ a „Shiranui“  jsou vyzbrojeny raketomety Mk.41 pro protiletadlové rakety ESSM SAM a anti-podmořské střely VL-ASROC, protilodní raketový systém typ 90 a dva trojité torpédomety.

Předpokládá se, že v budoucnu budou torpédoborci schopny používat rakety XSSM proti lodím a protiraketové systémy XRIM-4, které jsou v současné době vyvíjeny.

Projekt 25DD byl navržen s důrazem na snížení výrobních nákladů a zvýšení potenciálu  pro další modernizaci. Proto je tvar a konstrukce trupu podobná torpédoborcům  třídy 19DD (třída Akizuka).


Nové torpédoborce mají délku 151 metrů a šířku 18,3 metrů . Je naplánováno, že nový torpédoborec „vstoupí“ do vojenské služby v březnu 2018 a další v říjnu téhož roku.

(rp,prvnizpravy.cz,flot.com,foto:flot)