Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Kanada na Ukrajině zvýší o polovinu počet svých instruktorů

Kanada na Ukrajině zvýší o polovinu počet svých instruktorů

Kanada hodlá na Ukrajině zvýšit počet svých policistů-instruktorů o polovinu, uvedl kanadský velvyslanec v Kyjevě, oznámil kanadský velvyslanec v Kyjevě Roman Waschuk.

Kanadský policejní instruktor
29. března 2018 - 07:20

„Máme v plánu zvýšit počet našich instruktorů na Ukrajině o polovinu pro účinnou reformu národní ukrajinské policie a zvýšení úrovně vzdělání policistů,“ uvedl Roman Waschuk.

Podle Waschuka Kanada nyní předsedá G7 a "pečlivě sleduje" situaci na Ukrajině.

G7, dříve G8 je sdružení ekonomicky nejvyspělejších států světa, kam patřilo i Rusko, ale tomu byla v roce 2014 pozastavena činnost.

Kanada rozsvítila zelenou Kyjevu pro pokračování války na Donbasu

Velvyslanec dále oznámil, že Ottawa je připravena podpořit Kyjev nejen v cestě reforem, ale také „při obnovení územní celistvosti a zlepšení ekonomické situace.“

V polovině března kanadská ministryně zahraničí oznámila přidělení více než 4 milionů dolarů Ukrajině na rozvoj ozbrojených sil.

Lavrov: Rusko nemůže zakázat USA dodávky zbraní na Ukrajinu, ale…

„V současné době chceme posílit stabilitu na Ukrajině a proto přidělujeme  4,65 milionů dolarů na podporu ukrajinské armády,“ uvedla Chrystia Freelandová.

Podle ministryně budou tyto prostředky využívány k nákupu vybavení pro první pomoc a pro výcvik ukrajinské vojenské policie.


(rp,prvnizpravy.cz,rt,foto:arch.)