Svátek má: Albert

Zprávy

Velikost textu:

Kinach: Ukrajina ztrácí svou nezávislost

Kinach: Ukrajina ztrácí svou nezávislost

Uvedl to bývalý předseda vlády Ukrajiny Anatolij Kinach na ukrajinském televizním kanálu NewsOne.

Anatolij Kinach, bývalý předseda vlády Ukrajiny
30. listopadu 2017 - 07:20

„Ukrajina ztrácí svou subjektivitu jako nezávislý stát, postupně ztrácíme svou suverenitu. Diktují nám, co by mělo být v ústavě, formu vládnutí, sociální politiku, rozpočet. To nikdy nemůžeme dovolit,“ řekl.

Kinach také řekl, že na Ukrajině existuje degradace orgánů moci, a to jak morální, tak profesionální, a členové vlády hledají způsob, jak se obohatit.


Poslanec Nejvyšší rady Volodimir Litvin zdůraznil, že vládní činitelé a jim podobní si tvoří podmínky v Evropě pro sebe.

„Vláda a vysocí úředníci si  Evropu připravují pro sebe, protože jejich děti se učí, zpravidla v Evropě, jejich majetek se nachází v Evropě, jejich manželky a milenky -... v Evropě,“ řekl Litvin.

Podle Litvina by měla Nejvyšší rada přijmout nový zákon o vzdělávání, kde by byla podmínka, aby děti úředníků se učili na Ukrajině.

„Navrhl jsem, pojďme o tom hlasovat, a to navzdory nedostatkům zákona, že děti všech úředníků, kteří  zaujímají zvláštní postavení odpovědnosti na Ukrajině, by se měli učit na Ukrajině,“ dodal poslanec na na ukrajinském televizním NewsOne.

(rp,prvnizpravy.cz,newsone,foto:arch.)