Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Klimkin: Zrušení sankcí vůči Rusku bude vnímáno jako slabost Západu

Klimkin: Zrušení sankcí vůči Rusku bude vnímáno jako slabost Západu

Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin vyzval budoucí německou spolkovou vládu, aby nerušila sankce a ani část sankcí proti Rusku.

Pavlo Klimkin, ukrajinský ministr zahraničí
2. února 2018 - 07:20

"Sankce musí zůstat," řekl Pavlo Klimkin, "jejich účinek nelze popřít."

Dokonce i částečné zrušení sankcí před tím, než Moskva splní všechny podmínky Minské dohody, bude "vykládána Kremlem jako slabost Západu a povede k rozdělení Evropy", dodal Pavlo Klimkin.

Předsedové spolkových vlád z území bývalého Východního Německa požadovali po spolkové vládě Německa snížení ekonomických sankcí namířených proti Rusku. Spolková vláda včera tento návrh odmítla.

Sankce EU proti Rusku budou pokračovat, dokud "důvody pro uvalení budou trvat," řekla mluvčí vlády. Také parlamentní koalice CDU/CSU odmítla žádost premiéra vlády Sasko-Anhaltska.

Handelsblatt: Východoněmecké země žádají revizi sankcí proti Rusku!


Premiér spolkové země Sasko-Anhaltsko Reiner Haseloff (CDU) se setkal s kolegy ze spolkových zemí z bývalého  Východního Německa. Na svém jednání se shodli, že sankce, které byly uloženy v důsledku konfliktu na Ukrajině, byly neúčinné.

Premiérka vlády spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko Manuela Schwesig (SPD) zdůraznila: "Chceme snižovat vzájemné sankce a v tom jsme jednotní“ .

Řada východoněmeckých politiků se již vyslovila proti sankcím, které byly uvaleny v roce 2014. Ministr zahraničí Sigmar Gabriel, který také opakovaně vystupoval s tímto požadavkem, zároveň zdůrazňuje, že zrušení sankcí by mělo být spojeno s plněním minských dohod, které jsou ale porušovány jak ukrajinskou armádou, tak „proruskými separatisty“.

(rp,prvnizpravy.cz,reinischepost,foto:arch.)