Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Kornet: Spiklenci téměř vrátili Luhansk Ukrajině!

Kornet: Spiklenci téměř vrátili Luhansk Ukrajině!

Pokud by se ukrajinským agentům podařilo odstranit vedení ministerstva vnitra LLR, už následující ráno by zvláštní útvary ukrajinských ozbrojených sil vstoupily do Luhanska, prohlásil ministr vnitra Igor Kornet.

Igor Kornet, ministr vnitra LLR
24. listopadu 2017 - 04:20

„Nezklamali jsme. Stačilo málo, aby se země vrátila (Ukrajině). Opravdu jen málo. Jen dva týdny,“ uvedl Kornet na schůzi ministerstva vnitra LLR. Video bylo zveřejněno na kanálu resoeru na YouTube.

Obvinil tak vedení LLR (Igora Plotnického) ze spolupráce s ukrajinskou stranou.

Na videozáznamu by podle Kornetových slov, příští ráno po jeho odstranění, kdyby k němu došlo, měl vstoupit do Luhanska 3. regiment speciálních jednotek hlavního velení rozvědky ministerstva obrany Ukrajiny.

Jeho prohlášení, které bylo zveřejněno ve čtvrtek, uvádí, že zvláštní jednotky Luhanské lidové republiky a Doněcké lidově republiky v Luhansku neutralizovaly zločineckou skupinu působící pod kontrolou třetího pluku speciálních vojsk ukrajinské vojenské zpravodajské služby.


Podle dostupných zdrojů došlo v LLR k pokusu o převrat - poté, co vůdce LLR Igor Plotnický odvolal Korneta se v Luhansku objevila vojenská technika a ozbrojení lidé. Poslouchali prý vedení ministerstva vnitra. Ve středu večer vstoupila do města kolona vojenské techniky. Ve středu byla v Luhansku rovněž ozbrojenými lidmi obsazena budova generálního prokurátora.

Média tvrdí, že Plotnický a jeho spolupracovníci odjeli do Ruska a ještě včera večer měl dorazit do Moskvy.

(kou, prvnizpravy.cz, youtube.com, foto: youtube)