Svátek má: Gizela

Zprávy

Velikost textu:

Krok možná i správným směrem nebo polovičaté řešení euro-idiotů?

Krok možná i správným směrem nebo polovičaté řešení euro-idiotů?

Migrační krize, která Evropu zasáhla před 4 lety, se už podle Bruselu nesmí opakovat. Evropská komise proto plánuje ztrojnásobit investice na zabezpečení vnějších hranic Unie.

Ilustrační foto
18. června 2018 - 07:20

Takovou optimistickou ptákovinu uveřejnili 14.6.2018 na Aktuálně.cz a EURACTIV.cz, proto, že Evropská komise navrhla, aby po roce 2020 šlo na boj s migrací více peněz - téměř 35 miliard eur (900 miliard korun), upozorňuje v komentáři pro Prvnizpravy.cz publicista František Roček.

Euro-bláboly a Babiš-oviny

Ve skutečnosti to znamená, že si euro-idioti z nás dělají legraci a česko – slovenský Babiš má z toho orgasmus: „To je dobrá zpráva a krok směrem, který Česko dlouhodobě prosazovalo,“ reagoval na euro - oznámení premiér Andrej Babiš. „Mandát Frontexu se musí změnit. Nemůže to být jen pár lodí, které vytahují topící se lidi z moře. Takto migraci nezastavíme,“ prohlásil Babiš.

Jan Zahradil, europoslanec ODS, v minikomentáři pro Prvnízprávy opatrně kritizoval nápad s euro miliardami: „Vítám navýšení prostředků na zvládání nelegální migrace, ale k němu mělo dojít hned v samém začátku migrační krize.“


Tohle skutečně říkali rozumní lidé již před 4 roky! Čili prohlášení Babiše i navýšení rozpočtu neznamená nic jiného než, že to nic neznamená.

K frontálnímu migračnímu útoku došlo v roce 2015, ale v podstatě začal boom nelegální migrační turistiky již v roce 2014. Dodnes se změnilo málo. Jenom to, že platíme Turkům výpalné, aby k nám pouštěli jenom něco málo nejvytrvalejších migrantů. Množství migrantů z oblasti Libye také bude záviset na velikosti výpalného. Ale stále to jsou desítky až stovky lidí denně. Kolik nelegálních migrantů to bude za celý rok 2018? Kromě toho do EU potichu vnikají nelegální migranti, které se nikomu nepodařilo odhalit. Kolik set tisíc jich bude letos?

Mořské stanné právo

Dokud nebudou nejen pašeráci, ale také neziskové organizace, postaveny mimo zákon jako aktivní dopravci nelegálních migrantů, dokud nebudou i pod násilím lodě doprovázeny nebo odtáhnuty zpět k africkému pobřeží, vše jsou jenom žvásty.

Skandální je, že orgány EU vědí o nelegální činnosti tzv. neziskových organizací při nelegální migraci již od roku 2014, ale dodnes (z pohledu roku 2017) proti tomu evropské policejní orgány nezasáhly. EU se udala sama:

„Zároveň začal od konce roku 2014 aktivně provádět pátrací a záchranné akce v centrálním Středomoří také malý, ale rostoucí počet nevládních organizací. Devět nevládních organizací dnes za tímto účelem provozuje 14 lodí. Jejich činnost se zaměřuje na aktivity nedaleko Libye, kde s většími plavidly zajišťují plnohodnotné pátrací a záchranné akce, nabírají migranty a přivážejí je do italských přístavů. Menší nevládní organizace se zaměřují výlučně na záchranu, distribuci záchranných vest a poskytování naléhavé zdravotní péče v blízkosti li byjsk&ea cute;ho pobřeží a spoléhají na větší plavidla, která pak migranty převážejí do italských přístavů…“ (Zpráva JOIN(2017) 4 final z 25.1.2017, str. 5-6)


Pozastavit listinu lidských práv

Státní administrativy pobřežních států musí pozastavit platnost Listiny jakýchsi lidských práv v oblasti migrace. Neboť nelegální migranti a jejich neziskoví advokáti lidských práv cíleně zneužívají. Bez toho veškeré akce Frontexu a podobných spolků budou bezvýznamné.

Státy EU (NATO) si musí vynutit dopravu nelegálních migrantů  zpět o států odkud migranti vypluli. Proč by je vraceli do jejich domovských států? Pokud připluli z Libye, proto je potřeba je vrátit do Libye. Do té doby je umístit v koncentračních táborech na odlehlejších běžnou populací neobydlených ostrovech. Tábory opustí směr EU jenom hrstka těch, kteří skutečně budou mít právo na azyl. Rozhodnou se někdy k takovým opatřením dnešní  euro - idioti?

Příklad euro – idiota: Macron

Vzpomínáte na nedávnou komedii v souvislosti s případem lodi Aquarius, která patří neziskové pašerácké organizaci SOS Méditerranée? Kocábka s 629 migranty nemohla zakotvit v italských ani maltských přístavech a nechali ji přistát až státně důležití blbci ve Španělsku. Dokud nebude mořské stanné právo, dokud nebude loď zabavena a kapitán lodi Aquarius nepůjde rovnou do vazby, vše je marné.

V případě lodi Aquarius se ukázala i stupidita španělské a francouzské vlády. Francouzský prezident Emmanuel Macron kritizoval italskou vládu za to, že odmítla přijmout loď s uprchlíky. Trouba Macron nazval akci italských orgánů „cynickou a nezodpovědnou". Jak chce EU zastavit nelegální migraci, když vládnou takoví idioti jako Macron?

Nesýčkuji. Viz co hlupáci z EU zveřejnili 1.3.2018 pod názvem „Situace v oblasti základních práv v Evropské unii v roce 2016“. Např. v bodu 47. píší: „zdůrazňuje, že otevření bezpečných a legálních kanálů pro žadatele o azyl a potenciální migranty by těmto žadatelům a migrantům umožnilo formálně používat vstupní a výstupní kanály, a znemožnilo tak podnikání obchodníkům s lidmi a s nimi spojeným sítím pro páchání organizované trestné činnosti; zdůrazňuje, že nedostatek legálních příležitostí k migraci často vede ke zvýšení nelegáln&ia cute;ch způsobů mobility, což naopak vede k větší zranitelnosti a rizikům zneužití během všech fází pohybu migrantů a uprchlíků; Vyzývá v této souvislosti k rychlému, konkrétnímu a zjevnému zřízení organizovaných, bezpečných a legálních příchodů do EU jako celku…“

A v bodu 58 europarlamentní cirkus „…trvá na tom, aby do všech činností agentury Frontex byla začleněna problematika lidských práv…“

Tragikomičnost eurohujerů

Také jsem se v článku z 14.6.2018  na Aktuálně.cz a EURACTIV.cz. dozvěděl: „Peníze navíc dostane například Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž, dříve označovaná jako Frontex. V budoucnu by měla čítat alespoň deset tisíc příslušníků oproti dnešním 1500. I tuto změnu Česko vítá.“

Důležitá slova jsou „v budoucnu“. Po 4 letech od začátku migrační vlny se hovoří o něčem, co bude v budoucnu? Není to šílené?

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)