Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Kyjevský časopis se drtivě pustil do Ukrajinců!

Kyjevský časopis se drtivě pustil do Ukrajinců!

Na webu časopisu Fokus se objevil zdrcující článek o „hlouposti a infantilismu" ukrajinského národa.

Ilustrační foto
29. ledna 2018 - 11:05

Autor článku, novinář Milan Lelič začíná vyvrácením teze o „moudrých Ukrajincích“, s níž se před volbami k voličům obracejí místní politici. Všem se líbí, že jsou chváleni.

Podle komentátora se tato „moudrost“ považuje za danou - občané jsou inteligentní, trpěliví, a jen špatná politika jim údajně neumožňuje živobytí. Ve skutečnosti Ukrajinci opakovaně rozhodují o takových vůdcích sami, a poddávají se jejich manipulaci, napsal Lelič.

A manipuluje se snadno s těmi, kdo se nechávají manipulovat.

Ukrajina patří mezi tři nejnešťastnější země světa!


„S ukrajinským národem je to jednoduché - jeho paměť je přibližně stejná jako u akvarijních rybek, což je patrné zejména nyní, kdy nějaká informace žije na dva nebo tři dny, později, za měsíc, nikdo si nebude pamatovat další skandál a slib, který dal některý z politiků," tvrdí článek.

Kromě toho Lelič obvinil Ukrajince z nezralosti a neschopnost projevit intelektuální úsilí, aby bylo možné lépe pochopit události.

„Pochopení toho, co se děje v zemi, alespoň v průměru, na lehké úrovni, u lidí absentuje.  Útržky zpráv, pověsti, klepy, čísi prohlášení něčí v televizi, v postech na sociálních sítí vytvářejí v hlavách docela monstrózní, fantazmagorický obrázek environmentální reality,“ poukazuje novinář Focusu. Lidé chtějí žít jako ve Švýcarsku a nevidí reálnou ekonomickou situaci v zemi.


Není to záležitost lidí nebo mentality (i když tato hraje roli), ale v správné organizaci, budování veřejných institucí, v pomalém, ale trvalém hnutí směrem k demokracii a svobodné ekonomice. Ano, proces je dlouhý, ale nakonec je úspěšně testován desítkami národů. Jen před začátkem cesty by bylo hezké se podívat do zrcadla a zbavit se iluzí, dodal autor.

(kou, prvnizpravy.cz, focus.ua, foto: arch.)