Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Lavrov poukázal na vměšování USA do vnitřních záležitostí Ruska!

Lavrov poukázal na vměšování USA do vnitřních záležitostí Ruska!

Šéf ruského ministerstva zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Washington, který obviňuje Moskvu, že se vměšuje do amerických voleb, se může pokusit ovlivnit vnitřní politickou situaci v Rusku.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
29. října 2018 - 10:10

Uvedl to na televizním kanálu „Rusko 1 "

"Nemáme jen nějaká podezření v tomto směru, ale jejich zákon, který se nazývá „Zákon o podpoře Ukrajiny", který byl přijat v roce 2015. Podle něj bylo americké ministerstvo zahraničí každoročně vynakládá 20 milionů dolarů na podporu demokracie v Rusku, včetně financování ruských nevládních organizací, které se zasazují o „demokratizaci" všech sférách života," vysvětlil.

Podle ministra jsou v současné době kontrolovány organizace, které dostávají prostředky podle tohoto zákona.

„Pokud tyto granty půjdou na to, co je napsáno v zákoně, totiž „podporovat demokracii“ v Rusku, znamená to změnu ve vnitřní politice země," uvedl Lavrov. Současně jsou podle Lavrova američtí diplomaté „opakovaně viděni na veřejných událostech opozice, s hesly o změně režimu".


„Všichni naši americkí kolegové se to pokoušeli obrátit na žert, říkají, že vztahy normalizují a že „všechno bude v pořádku", ale na fakta vměšování neexistuje žádná reakce," dodal Lavrov (pokud by ruští diplomaté navštěvovali takto hojně předvolební mítingy Trumpa proti Clintonové nebo že  ruská vláda financuje neziskovky v USA, aby tam pomáhali zavést demokracii oproti současnému oligarchickému režimu – to by byl jiný kolotoč – pozn. red.).

Nedávno náměstek ruského ministra zahraničních věcí Sergej Rjabkov řekl, že ve Spojených státech vytvořili záminku pro zavedení nových protiruských sankcí.

Podle něj orgány USA úmyslně pokračují v politice zastrašování vlastní a světové komunity „ruskými hackery a blogery".

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)