Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Lavrov: V dnešní politice „už nejsou žádná pravidla“!

Lavrov: V dnešní politice „už nejsou žádná pravidla“!

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov je přesvědčen, že je současná situace v mezinárodních vztazích horší, než tomu bylo na vrcholu „studené války“.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
26.duben 2017 - 10:15

„Samozřejmě, že je horší... Tehdy existovaly dvě říše: západní a sovětská, z nichž každá nastartovala konflikt se soupeřem na území třetí země, ale nikdy ne na svých hranicích, a nikdy ne přímo. Dokonce veřejná rétorika byla měkčí. Tehdy oba tábory nepřekročily linii dovoleného. Dnes žádná pravidla neexistují,“ cituje ministra časopis Esquire.

Focus: Nepřiznané chyby a iluze Západu narazily na Putinův realismus

Současné vztahy mezi Moskvou a Washingtonem vymezil Lavrov slovem „očekávání“. Podle něj se dosud vyvíjejí setrvačností, protože na místech stále zůstávají lidé týmu předchozího amerického prezidenta Baraka Obamy.

Nicméně ruský ministr zahraničí řekl, že on a americký ministr zahraničí Rex Tillerson jsou schopni budovat vztahy, a poznamenal, že měl „když ne přátelské, tak dobré vztahy“ se všemi ministry zahraničí. Lavrov připustil, že diplomaté z různých zemí mohou proti sobě spustit tuhou rétoriku , ale pak osobně normálně komunikují.

(kou, prvnizpravy.cz, esquire.ru, foto: arch.)