Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

Le Penová navrhla přijmout Rusko do NATO a bojovat proti terorismu!

Le Penová navrhla přijmout Rusko do NATO a bojovat proti terorismu!

Po rozpadu Sovětského svazu došlo ke ztrátě cíle severoatlantické aliance a francouzská politička Marine Le Penová navrhla, aby NATO dostalo nové poslání: bojovat proti islámskému terorismu a fundamentalismu.

Marine Le Penová, šéfka Národní fronty
12. července 2018 - 11:06

A v takovém případě, poznamenala na CNews, by rovněž Rusko mělo být součástí aliance.

CNews: Donald Trump je nyní v Bruselu. Nejprve se zúčastní setkání NATO a vyzve evropské země bloku: zaplatit dluhy, zaplatit účty, poskytnout prostředky svou vlastní obranu, vypořádat se s jejich obranou. Nevytváří tak dostatečně velký tlak na celou Evropu, aby z toho sama vytěžila zaujala se svojí obranou a spojila se i ve vojenské sféře?
 
Marine Le Penová, vůdkyně strany národní fronty: "Ale kromě finančního aspektu - ve skutečnosti země neplní své závazky a nevynakládají 2% HDP na obranu - skutečná otázka je, k čemu vlastně NATO potřebujeme? Možná se museli sjet, aby pochopili, proč to NATO potřebují.


Od rozpadu SSSR už nemá cíl. Copak není možné se sejít a sdělit: udělíme NATO novou misi - boj proti islámskému fundamentalismu a terorismu. Tady je nová zajímavá mise. A v rámci této mise mohu říci, že Rusko musí vstoupit do NATO. To by bylo moudré."
 
Ale to neřeknou, protože 15. července v Helsinkách se Donald Trump setká s Vladimírem Putinem a evropské země tam nebudou.

(kou, prvnizpravy.cz, CNews, foto: arch.)