Svátek má: Patrik

Zprávy

Velikost textu:

Levice v Evropském parlamentu vyzvala k rozpuštění NATO!

Levice v Evropském parlamentu vyzvala k rozpuštění NATO!

Zatímco se vůdci členských zemí NATO dohadují v Bruselu o posílení militarizace Evropy, zejména vyšším podílem z kapes evropských daňových poplatníků, má část Evropanů jiný názor.

Ilustrační foto
12. července 2018 - 04:20

Frakce Evropského parlamentu "Evropská sjednocená levice / Severní zelená levice" (GUE/NGL) ve středu vyzvala k rozpuštění NATO jako neodpovídajícího době vojensko-politického bloku.

Summit NATO se koná ve dnech 11. - 12. července v Bruselu.

„NATO ztratila oprávněnost, s jeho ilegální vojenskými intervencemi od Afghánistánu do Libye a obnovené konfrontaci s Ruskem,“ cituje prohlášení páté největší politické skupiny Evropského parlamentu RIA Novosti.


Podle parlamentní frakce, politika amerického prezidenta a středopravicových vlád v Evropě je zaměřena „na ničení základu poválečných pravidel multilaterálního řádu“. „Dávají přednost vojenské konfrontaci před dialogem, podporují růst extrémistického nacionalismu a nenávistnou rétoriku," uvedlo prohlášení.

Levicová frakce vyzvala k „ukončení činnosti NATO a ke globálnímu boji za sociální spravedlnost, boji proti chudobě a spravedlivějšímu obchodu". „Trumpa tady nečekejte. Společně se sociálními hnutími budeme vzdorovat," zdůraznilo prohlášení.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)