Svátek má: Patrik

Zprávy

Velikost textu:

Macron a Putin se setkají v Moskvě při finále Světového poháru

Macron a Putin se setkají v Moskvě při finále Světového poháru

Jak slíbil po semifinále, tak Emmanuel Macron přijede do Ruska na finále Světového poháru, aby podpořil francouzský národní termín, píše Le Figaro.

Emmanuel Macron a Vladimir Putin v Petrohradu
13. července 2018 - 06:20

Zároveň návštěva finálového utkání  na stadionu Lužniki v Moskvě umožní Macronovi setkat se s Vladimírem Putinem, který se také zúčastní finálového utkání.
 
Před začátkem Světového poháru se Macron setkal s francouzským národním týmem a předal mu úkol: Podruhé v historii vyhrát Světový pohár. Po pár dnech také řekl: "Upřímně, myslím si, že opravdu vyhrajeme."
 
Francouzský prezident Emmanuel  Macron slíbil, že přijede podpořit národní tým, když postoupí  do semifinále. A dodržel slovo: Během semifinálového zápasu s Belgií byl  francouzský prezident na stadionu v Petrohradě.
 
Úřad francouzského prezidenta potvrdil, že se zúčastní i finálového utkání v Moskvě. Spolu s ním přijede jeho manželka Brigitte Macronová. Nicméně, jejich doprovod může být mnohem skromnější než během semifinále.

 
Elysejský palác také potvrdil,  že Emmanuel Macron využije této cesty k jednání s Vladimírem Putinem. V úterý se nemohli navzájem potkat během semifinále, protože Macronova návštěva byla krátká, ale dohodli se spolu během telefonického rozhovoru na nové schůzce při finálovém utkání v Moskvě, píše  Le Figaro.

(rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)