Svátek má: Matouš

Zprávy

Velikost textu:

McCain: Trump věří více slovům plukovníka KGB než FBI a CIA

McCain: Trump věří více slovům plukovníka KGB než FBI a CIA

Senátor John McCain zaútočil na prezidenta Donald Trump, který řekl, že věří ruskému prezidentovi, který opakovaně tvrdí, že jeho země nezasahovala do amerických voleb v roce  2016.

Vladimir Putin a Donald Trump ve Vietnamu
13. listopadu 2017 - 06:20

"Prezident Trump uvedl, že věří, že Vladimir Putin je upřímný, když popírá ruský zásah do prezidentských voleb v roce 2016, a znovu zdůraznil, že doufá, že v Sýrií bude spolupracovat s Ruskem", uvedl McCain ve svém prohlášení. "Nejdůležitější je, že Amerika "povýšila slovo plukovníka KGB nad slovo americké zpravodajské komunity." Spolupráce s Ruskem neexistuje, Rusko  podporuje vražedný režim Asada, a to zůstává největší překážkou politického řešení které by ukončilo krveprolití v Sýrii. Vladimir Putin nehoruje pro zájmy Ameriky. Je to naivní mu věřit, ohrožuje naši národní bezpečnost. "

McCain odkazoval na poznámky, které Trump učinil při popisu svého vztahu s Putinem. Prezident údajně oznámil novinářům na palubě Air Force One v sobotu, že důvěřuje Putinovým popřením více než připomínkám bývalých zpravodajských úředníků, jako byli bývalí vysoce postavení zpravodajci  James Comey, John Brennan a James Clapper.


Trump hovořil s Putinem třikrát na okraji summitu APEC ve Vietnamu. "Pokaždé, když mě vidí, říká:" Neudělali jsem to, "řekl Trump. "A věřím, opravdu věřím, že když mi to řekne, tak to tak myslí. Myslím, že je velmi uražen," dodal Trump.

Americký prezident Donald Trump musel vysvětloval svůj další kontroverzní výrok ohledně ovlivňování amerických voleb Ruskem. Musel ujistit, že stále důvěřuje americké tajné službě, i když v sobotu ve Vietnamu tvrdil, že věří ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, který mu při krátkém rozhovoru sdělil, že Rusko do voleb nezasahovalo. Trump v sobotu řekl, že nabyl dojmu, že se Putina toto obviňování dotýká a že to brání zlepšení rusko-amerických vztahů.

"Myslím si, že pan Trump je z nějakého důvodu buď zastrašen panem Putinem, bojí se toho, co by mohl (Putin) udělat, nebo co by mohlo být výsledkem těchto vyšetřování. To, co pan Trump dělá vůči Rusům, je buď naivita, ignorance nebo strach," řekl Brennan v pořadu CNN, kterého se zúčastnil s Clapperem.

Clapper dodal, že nejvyšší zahraniční představitelé, kteří rozvinují červený koberec pro Trumpa, jsou schopni Trumpem manipulovat. "Myslím si, že Číňané i Rusové si myslí, že ho mohou obelstít," řekl Clapper.


(rp,prvnizpravy.cz,cnn,foto:arch.)