Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Merkelová: Pro Turecko není v Evropské unii místo!

Merkelová: Pro Turecko není v Evropské unii místo!

V televizní debatě s Martinem Schulzem, kandidátem na post německého kancléře, Angela Merkelová řekla, že pro Turecko není v Evropské unii místo.

Angela Merkelová, německá kancléřka
4.září 2017 - 06:20

Zároveň německá kancléřka uvedla, že nemá v úmyslu ukončit diplomatické vztahy s Ankarou.

"Turecko nevidím jako člena EU a nikdy jsem ho tak neviděla," řekla v neděli během televizní debaty  s Martinem Schulzem.

Podle ní může Německo reagovat na nedávné zadržení německých občanů v Turecku a zhoršování vztahů "prostřednictvím ekonomických opatření". Věří, že "Turecko nebude patřit k Evropě."

"V současné době nemám v úmyslu přerušit diplomatické vztahy s Tureckem," uvedla Merkelová a komentovala vyhlídky na rozvoj vztahů mezi oběma zeměmi. Merkelová zároveň poznamenala, že nepovažuje předvolební rétoriku za omluvu za špatně koncipované akce.

Erdogan Německu: Nemáte právo „lézt do tureckých záležitostí“!

„Nikdo nemá právo se vměšovat do vnitřních záležitostí Turecka,“ řekl turecký prezident Erdogan. Zároveň zdůraznil, že mezi Německem a Tureckem existuje „strategické partnerství“. Podle něj „by neměly země činit žádné kroky, vrhající stín na toto partnerství“. „Jsme spolu v NATO, jsme kandidátem na vstup do EU,“ zdůraznil turecký prezident.

(rp,prvnizpravy.cz,tass,foto:arch.)