Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Merkelová útočila na státy východní Evropy, zastal se nás poslanec AfD

Merkelová útočila na státy východní Evropy, zastal se nás poslanec AfD

Německo může být na tom dobře, jedině když Evropa bude na tom dobře, zopakovala Merkelová svou starší myšlenku před poslanci Bundestagu.

Angela Merkelová, německá kancléřka
23. února 2018 - 03:20

Podle této logiky by ale Německo na tom mělo být špatně už od začátku uprchlické krize, protože od podzimu roku 2015 je Evropa hluboce rozdělena. Už na to zapomíná, a proto asi minulý rok na podzim byly na volebních plakátech CDU slogany o Německu, "ve kterém žijeme dobře a šťastně".

„Několik východoevropských států jednoznačně nesouhlasí s přijímáním uprchlíků a nechce platit za výsledky osudné uvítací politiky Merkelové. Správně. Maďarsko, Polsko, Česko a další země se samy rozhodnou koho si vezmou. Z historických důvodů.Tyto národy byly obsazeny osmanskou říší, zotročeny Němci a potlačeny Sovětským svazem,“ tuto skutečnost zdůraznil šéf poslanců AfD Alexander Gauland během debaty. Následovalo ticho v Bundestagu.

Ale tyto argumenty Merkelová nepočítá. Zpočátku to zní neškodné, "solidarita nemůže být jednosměrná ulice v EU". Ale za tím leží brutální oznámení, že východoevropské země jsou v nevýhodě v nadcházejícím přerozdělování strukturálních fondů.

Německá kancléřka na setkání s ostatními vedoucími představiteli EU bude mluvit o trestu proti těm státům, které odmítají vnucený distribuční systém EU pro migranty.

Fungování přerozdělováni běženců je podle Merkelové nejméně uspokojivou součástí evropské uprchlické politiky. „O tom není pochyb. Ale také není pochyb o tom, že se vytrvalostí a trpělivostí podaří najít trvale solidární řešení,“ podotkla v asi dvacetiminutovém proslovu.

O čem sní Merkelová? Věří, že přijde 12 milionů migrantů!

Rozdělení Evropské unie se prohlubuje i z dalšího důvodu. Ve své koaliční dohodě strany CDU, CSU a SPD slíbily vyšší platby v celé EU. Toto štědré využívání peněz daňových poplatníků je diametrálně odlišné od postojů Rakouska a Nizozemska, které chtějí naopak omezit finanční prostředky EU.

Úspory a úspory to jsou slova z Vídně a Haagu s ohledem na nedostatek financí kvůli Brexitu zřejmě půjde o ztrátu 14 miliard euro.


Po hlasování členů SPD začátkem března budeme vědět, zda bude pokračovat velká koalice. Rozdělení Evropy se prohloubí na úkor celé EU ale i na úkor Německa.

"Chci, aby byla Evropa solidární a sebevědomá," řekla kancléřka ve svém politickém prohlášení,  před dnešním neformálním setkání Evropské rady v Bruselu.

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)