Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Město Flensburg nechalo nainstalovat homosexuální semafory

Město Flensburg nechalo nainstalovat homosexuální semafory

Město Flensburg dalo trvalou zelenou homosexuálním semaforům a to právě v den, kdy se slavil mezinárodní den proti homofobii.

Homosexuální semafor
17.květen 2017 - 03:20

Flensburg je prvním městem ve Šlesvicku-Holštýnsku, které dalo jasný signál, jak vidí diskusi o homofobii a stává se tak lídrem v rozmanitosti.

Na pěší zóně mezi Holm a Velkou ulicí byl „roztomilý“ pár semaforů uveden do provozu. Takže ten kdo překročí Radniční ulici v těchto dnech je konfrontován červenými a zelenými figurkami, které se drží za ruce. Srdce ve středu mezi figurkami odstraňuje poslední pochybnosti, jde o homosexuální páry.

Příkladem pro Flensburg je pilotní projekt ve  Vídni, kde homosexuální dvojice na semaforech  jsou ale stále zázrakem. Flensburg na rozdíl od rakouského hlavního města semafory uvedl do ostrého provozu.

„V první řadě jde o symbol,“ prohlásil Nicolas Jähring, člen SPD a předseda Okresního sdružení pro instalaci homosexuálních semaforů,“ uvedení do provozu bylo původně plánováno již v roce 2016, ale tento projekt zpočátku selhal kvůli pravidlům silničního provozu. Flensburg se před dvěma lety připojil k alianci proti homofobii a může tak získat jako první město ve Šlesvicku-Holštýnsku výjimku od státního ministerstva dopravy.

„Nebylo to jednoduché a jsem hrdá,“ řekla starostka Simone Langeová, “semafor je permanentní známkou toho, že požadujeme respekt k homosexualitě. Duhová vlajka na radnici je také takový signál.“

Policie odmítla chránit gay průvod v Kyjevě před údajnými „vlastenci“!

Starostka poukázala na to, že zločiny proti homosexuálům vzrostly za posledních deset let  čtyřnásobně podle spolkových statistik.

„Je to mnohem vážnější, než si všichni myslíme! A lidé by o tom měli mluvit, " dodala starostka.

Ivan David: Sexuální orientace je vrozená a ne morálním pokleskem


„Dosavadní reakce na homosexuální semafory jsou povzbudivé,“ dodává Nicolas Jähring. „Těšíme se na mnoho napodobitelů. V Linci byly semafory opětovně odstraněny a ve Vídni kritici řekli o semaforech, že je to politicky nezodpovědné.“

(rp,prvnizpravy.cz,svz.de,foto:arch.)