Svátek má: Nikola

Zprávy

Velikost textu:

Moskva a Peking dají jasně najevo Západu: Budoucnost patří nám!

Moskva a Peking dají jasně najevo Západu: Budoucnost patří nám!

Na cestě na summit G20 udělá nikoliv náhodou čínský prezident Si Ťin-pching zastávku v Moskvě, aby jednal v Kremlu s prezidentem Vladimirem Putiem.

Vladimir Putin a Si Ťin-pching
4.červenec 2017 - 04:20

Rusko a Čína jasně ukážou zbytku světa, že nyní jsou oni klíčovými partnery a že mají v úmyslu působit na mezinárodní scéně jedním hlasem, prohlásil expert britského analytického centra Verisk Maplecroft Daragh McDowell, uvedla RT s odkazem na materiál BBC.

Obchodní vztahy mezi Ruskem a Čínou budou hlavním tématem jednání premiéra Vladimira Putina  prezidenta  Si Ťin-pchinga v Moskvě, píše BBC. Jak poznamenal britský televizní kanál, ruský a čínský vůdci se setkají před zahájením summitu G20, který odstartuje tento pátek v Hamburku.

Telepolis: USA pronásledují Rusko, aby udržely hegemonii dolaru!
Telegraph: Lodě Číny a Ruska budou stínem Trumpovy „armády“ u Koreje

Vladimir Putin a Si Ťin-pching si vybrali velmi vhodný čas na setkání v Moskvě „na cestě do Hamburku“, řekl expert na britském think tanku Verisk Maplecroft Daragh McDowell. Podle něj  Moskva a Peking dají jasně najevo zbytku světa, že nyní jsou klíčovými partnery a mají v úmyslu působit na mezinárodní scéně jedním hlasem.

Rusko potřebuje vyvážit vztahy se Západem, uvedl McDowell. Čína se, podle jeho názoru, snaží ukázat, že Peking již není obyčejný hráč na mezinárodní scéně: nyní Čína sama nastavuje pravidla hry.

Britský expert rovněž zdůraznil, že setkání v Moskvě v předvečer summitu G20 v Hamburku zanamená, že Čína a Rusko do jisté míry říkají Západu: „Byl si centrem moci včera. Dnes jsme to my. My jsme budoucnost".

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)