Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

Moskva vrací úder: Rusko zakázalo dovoz řady ukrajinského zboží!

Moskva vrací úder: Rusko zakázalo dovoz řady ukrajinského zboží!

Předseda ruské vlády Dmitrij Medveděv oznámil zavedení zákazu dovozu řady zboží a potravin z Ukrajiny do země.

Ilustrační foto
2. ledna 2019 - 01:15

Šéf ruské vlády to napsal na své stránce na sociální síti Twitter. Podle něj podepsal odpovídající příkaz v reakci na sankční opatření Kyjeva, uvedl deník „Vesti“.

Zákaz zboží z Ukrajiny nebo pohyb přes jeho území se týká průmyslových a zemědělských produktů, surovin a potravin. Zejména se zákaz vztahuje na pšenici, slunečnicový olej, masové výtažky, všech ryb, kaviár, konzervované zeleniny, ovoce, ořechy, šťávy, čokolády, bonbóny, atd. A nakonec je zcela zakázán dovoz jakéhokoliv alkoholového produktu z Ukrajiny (tragicky se tak hatí jeden z pěkných, ale bizarních plánů ukrajinských nacionalistů „utopit Rusko v alkoholu“ - pozn. red.).


18.prosince Ukrajina prodloužila moratorium až do roku 2020 na dovoz více než 30 druhů zboží z Ruska, včetně zejména pekárenských výrobků, masa, ryb, piva, vodky, cigaret, čaje a čokolády.

Reakce Ruska bude pro ukrajinské podniky a vývozce velmi nepříjemná. Asociační dohoda s Evropskou unií totiž určuje pro ukrajinský vývoz kvóty, které obvykle vyčerpává během prvních dvou tří měsíců od začátku roku.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti.ru, foto: arch.)