Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Moskva Washingtonu: Nepomůžeme vám v obviňování Ruska!

Moskva Washingtonu: Nepomůžeme vám v obviňování Ruska!

Rusko nemá v úmyslu ustupovat ultimátům a jednostranně poskytovat jakékoliv záruky nevměšování se do voleb v USA.

Jon Huntsman, velvyslanec USA v Rusku
23. dubna 2018 - 11:06

Řekl to zástupce ruského prezidenta pro mezinárodní spolupráci v oblasti bezpečnosti informací Andrej Kruckich v reakci na prohlášení amerického velvyslance v Rusku.

Americký velvyslanec v Rusku Jon Huntsman nedávno prohlásil, že Washington je připraven vrátit se k otázce konzultací o kybernetické bezpečnosti, pokud se Moskva zaváže nezasahovat do kongresových voleb.

„Tohle je třeba číst mezi řádky. Pokud (americký velvyslanec Jon Huntsman) od nás vážně očekává jakékoli takové záruky, tak se spletl se zemí. Nebudeme dělat žádná jednostranná prohlášení a záruky, a tím více, že nemáme v úmyslu přiznávat svoji vinu za nějaké incidenty, kterých se údajně účastnilo Rusko," řekl Kruckich v rozhovoru pro noviny Kommersant.

Kruckich zdůraznil, že Rusko opakovaně uvedlo, že nemá v úmyslu zasahovat do vnitřních politických procesů, ovlivňovat volby ve Spojených státech. „Není to v našich národních zájmech,“ poznamenal.

Víra o „vměšování“ Ruska roste, a to navzdory nedostatku důkazů!
Bývalý poradce Trumpa přiznal vměšování do voleb v Rusku!

Připomněl, že v současnosti se bez obvinění Moskvy neobejde jediné prohlásšení západních politiků.

„Podle amerických sdělovacích prostředků Spojené státy alespoň 85krát vážně zasahovaly do záležitostí jiných zemí a také zasahovaly do našich politických procesů. Pokud je něco dohodnuto, jedná se pouze o vzájemné záruky. A nejlepší jsou univerzální záruky a pravidla chování, jak to Rusko již mnoho let navrhuje. Čísi ultimáta plnit nebudeme a neposkytneme jednostranné záruky,“ dodal.

(kou, prvnizpravy.cz, kommersant.ru, foto: arch.)