Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

„Na správné cestě": Trump komentoval možnost zahájení třetí světové

„Na správné cestě": Trump komentoval možnost zahájení třetí světové

Donald Trump komentoval prohlášení republikánského senátora Boba Corkera, že politika současného amerického lídra  může vést USA „na cestu k třetí světové válce“.

Donald Trump, prezident USA
11. října 2017 - 11:04

Prohlášení prezidenta bylo uvedeno na internetových stránkách Bílého domu.

Podle Trumpa se na „špatné cestě" nacházely předchozí americké administrativy. Za posledních 25 let jsou Spojené státy „na cestě k velkému problému – k něčemu, co svět nikdy předtím neviděl," uvedl.
Americký senátor: Trumpovy činy by mohly vést k třetí světové válce! 

„Věřte mi, teď jsme na správné cestě," zdůraznil americký vůdce.

V tom je právě problém. Vzhledem k válečnické rétorice a prudkém posilování vojenského rozpočtu si můžeme být jisti, že USA pod jeho vedením směřují k velké válce. Anebo můžeme věřit, že je to jen trik, jak chce tuto válku odvrátit silou Spojených států. Ať si tuto poněkud metafifickou úvahu "víry" zváží každý sám.

Dříve Trump kritizoval Corkera když na Twitteru napsal, že „neměl odvahu“ předložit svoji kandidaturu na znovuzvolení do Senátu v roce 2018. Dodal, že odmítl dát Corkerovi funkci ministra zahraničí a poznamenal, že senátor byl zodpovědný za „strašnou" jadernou dohodu s Íránem. V reakci na to Corker napsal na Twitteru, že se Bílý dům proměnil v „mateřskou školku pro dospělé".

(kou, prvnizpravy.cz, whitehouse.gov, foto: arch.)