Svátek má: Sandra

Zprávy

Velikost textu:

Na Ukrajině slíbili, že pošlou dobrovolnický prapor do Španělska!

Na Ukrajině slíbili, že pošlou dobrovolnický prapor do Španělska!

Bývalí účastníci operace v Donbasu oznámili vytvoření praporu na ochranu územní celistvosti Španělska.

Ukrajinský benzin do španělského ohně?
29. října 2017 - 10:10

Jejich videozpráva byla zveřejněna na facebookové stránce tzv. „Všeukrajinského svazu veteránů ATO".

„Když jsme v roce 2014 čelili hrozbě separatismu na východní Ukrajině, občané Španělska spolu s ukrajinskými dobrovolníky se zbrani bránili naši svobodu a nezávislost. Teď, když hrozící separatismus visí nad Španělskem, považujeme za naši posvátnou povinnost pomáhat španělským bratrům," uvedli v prohlášení.


Na základě „svazu" byl již vytvořen prapor dobrovolníků, kteří jsou připraveni na první výzvu španělského lidu „vzít zbraně" k obraně jednoty země, tvrdí představitelé organizace. Jednotka podle nich bude čítat 300 lidí.

V pátek katalánský parlament na základě výsledků říjnového referenda přijal usnesení o nezávislosti tohoto regionu na Španělsku. V reakci na to předseda španělské vlády Mariano Rajoy oznámil odvolalání vlády zheneraliteta, včetně jejího vůdce, Carlese Puigdemonta, rozpuštění místního parlamentu a konání předčasných voleb na 21. prosince. Zdůraznil, že Španělsko, jako právní stát zevede „zákonný pořádek“ v této autonomii. Politologové se obávají, že může dojít k silovému řešení, zatýkání a následnému krveprolití.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: facebook)