Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

NBC News: Trump řekl Lavrovovi o plánech IS zničit letadlo

NBC News: Trump řekl Lavrovovi o plánech IS zničit letadlo

Americký televizní kanál NBC News zveřejnil detaily rozhovoru Donalda Trumpa a Sergeje Lavrova. Podle zdrojů, hovořili o plánech teroristů z IS uspořádat teroristický útok na letadlo.

Donald Trump, prezident USA
17.květen 2017 - 10:15

Setkání Trumpa a Lavrova se konalo minulý týden v Oválné pracovně Bílého domu. Později média uvedla, že vůdce USA s diplomatem sdílel přísně tajné informace o IS.

Američtí představitelé říkají, že na setkání Lavrova s Trumpem se opravdu jednalo o „Islámském státu“. Při tom prezident USA údajně řekl, že ozbrojenci připravují teroristický útok na letadlo letící ve Spojených státech.

Zdroje televizi řekly, že teroristé plánují sestřelit jedno z letadla s pomocí bomby umístěné v notebooku. Podle některých údajů může kontrolní systém na letištích „propustit“ takové výbušné zařízení.

Není podstatné jestli Trump něco řekl, ale že má v Bílém domě „krtka“

NBC News uvedlo, že zveřejnění těchto informací by mohlo ohrozit život izraelského agenta, který se tajně infiltroval do řad IS a předal Washingtonu údaje o plánech militantů. Sám Trump včera uvedl, že měl právo předat informace Rusům.

Dříve média informovala, že USA zvažují možnost zákazu přepravy notebooků na všech letech z Evropy. Podobné kroky zamýšlí i Austrálie.

(kou, prvnizpravy.cz, nbcnews.com, foto: arch.)