Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

NBC: USA připravují sankce proti společnostem, obnovující Sýrii!

NBC: USA připravují sankce proti společnostem, obnovující Sýrii!

Administrativa Donalda Trumpa vyvíjí novou strategii pro činnost v Sýrii, která zahrnuje uložení sankcí proti ruským a iránským společnostem, které se podílejí na obnově země, uvedl americký televizní kanál NBC.

Ilustrační foto
18. října 2018 - 07:05

Podle zprávy strategie neznamená přímý konflikt s jednotkami řízenými Teheránem, protože americká armáda v Sýrii může napadnout íránské síly pouze v případě sebeobrany.

Místo toho se plán zaměřuje na „politické a diplomatické úsilí vytlačit iránské ozbrojené síly ze Sýrie tím, že vyvíjí finanční tlak."

Podle tří lidí, kteří jsou s tímto dokumentem obeznámeni, Spojené státy budou finančně bránit obnově oblastí, kde jsou přítomny íránské a ruské kontingenty.

„Spojené státy také uloží sankce na ruské a iránské společnosti, které pracují na obnově Sýrie," uvedla NBC. Podle televize nová strategie umožní prodloužit pobyt amerických sil v Sýrii.


„Viděli jsme tyto zprávy. Ve skutečnost se nevyjadřujeme k anonymních zdrojům, ale v tomto případě můžeme říci, že to svědčí o kurzu washingtonské politiky v popírání nutnosti podílet se na obnově normálního života v Sýrii, při vytváření podmínek pro návrat uprchlíků, hospodářského oživení, infrastruktury aspekt tohoto případu a všechny ostatní aspekty týkající se normalizace situace,“ reagoval náměstek ruského minustra zahraničí Sergej Rjabkov.

„To je ukazatel toho, co jsme vždycky říkali: že všechna ta verbální kamufláž ohledně starostí o světlou budoucnost Sýrie, nejsou nic než výmluvy,"  řekl Rjabkov RIA Novosti.

Podle něj podstata americké politiky zůstává stejná: maximálně bránit práci legitimní vlády Sýrie a zabránit těm zemím, které ne slovy, ale ve skutečnosti bojují v Sýrii s teroristickou hrozbou. „Aby se zabránilo tomu, aby ručitelské země pokročily v postupech zahájených v Astaně a Soči. Antagonistická jednostranná, vadná americká politika se v tomto rovněž projevuje," zdůraznil ruský diplomat.

(kou, prvnizpravy.cz, nbcnews.com, ria.ru, foto: arch.)