Svátek má: Lýdie

Zprávy

Velikost textu:

Německo zakázalo vývoj systému raketové obrany s Ukrajinou!

Německo zakázalo vývoj systému raketové obrany s Ukrajinou!

Německá vláda zakázala společnosti Rheinmetall společně s Ukrajinou vyvinout mobilní protiletadlový raketový systém, sdělil Alexander Kločko, zástupce ředitele podniku „Arsenal“ v Kyjevě.

Ilustrační foto
2. února 2019 - 04:20

Uvedl to v rozhovoru s agenturou „Průmyslově obranný kurýr“.

„Snažili jsme se společně vytvořit takový mobilní komplex, který by velmi komplikoval případné útoky nepřátelských letadel na naše pozice, protože tento komplex by se pohyboval a skrýval v různých zákopech. A po prvních deseti sestřelených letadlech by si nepřítel rozmyslel beztrestně létat a mít převahu ve vzduchu," řekl Kločko.

Podle něj se společnost pokoušela vyvinout takový komplex spolu s německou společností Rheinmetall, která se zabývala vytvářením podvozku, jakož i cílovým systémem zaměřování a sledování.

„Ale naši němečtí přátelé, vláda, jim zakázali dělat to s Ukrajinou," stěžoval si Kločko a dodal, že další rozvoj komplexu bude probíhat ve spolupráci s malými ukrajinskými podniky.


Agentira RIA Novosti připomnala v této souvislosti slova Igora Korotčenka, člena Veřejné rady ruského ministerstva obrany, že ukrajinským systémům protivzdušné obrany, které představují sovětské komplexy, uplynula jejich záruční období a jejich činnost představuje vážné nebezpečí pro vzdušný prostor Ukrajiny.

Výpadek Německa z vývoje společného systému protiraketové obrany, ale může nahradit Polsko, informoval tisk.

(kou, prvnizpravy.cz, opk.com.ua, foto: arch.)