Svátek má: Viola

Zprávy

Velikost textu:

Německý politik: Destabilizace Ruska by neměla být naším cílem!

Německý politik: Destabilizace Ruska by neměla být naším cílem!

Jürgen Hardt, odborník na zahraniční politiku frakce CDU/CSU v Bundestagu, požadoval změnu kurzu ve vztazích s Ruskem, uvedl deník Hannoversche Allgemeine.

Jürgen Hardt, zahraničněpolitický expert CDU
21. listopadu 2018 - 10:15

„Naším cílem by neměla být změna režimu pomocí ekonomického tlaku," zdůraznil. Podle něj mohou pouze přímé jednání s Moskvou přinést úspěch, neboť ve své zemi má hlava Kremlu Vladimír Putin velkou podporu.

Zahraničněpolitický expert CDU/CSU ve Spolkovém sněmu Jürgen Hardt odsoudil pokusy USA narušit realizaci projektu „Nord Stream - 2“, a volal po změně kurzu ve svých vztazích s Ruskem, napsal Hannoversche Allgemeine. „V NATO všichni jednohlasně odsuzují agresivní kurz Kremlu. Naším cílem by však neměla být změna režimu prostřednictvím ekonomického tlaku," řekl, když vystoupil na Mezinárodním fóru bezpečnosti Halifax.


Podle Hardta má hlava Kremlu Vladimir Putin přílišnou podporu obyvatelstva, takže přímé jednání s Moskvou může přinést úspěch. „Destabilizace Ruska by neměla být naším cílem," zdůraznil.
 
Hardt zopakoval západní mantru, že „nelegální zábor Krymu“ nelze tolerovat, a agresivní manévry Kremlu v západní části Ruska a Baltského moře musí být zastaveny, ale zdůraznil, že tyto věci musí být zřetelně odděleny od spolupráce s Ruskem v oblasti energetiky.
 
Politik také vyjádřil své obavy ohledně smlouvy INF a varoval své americké protějšky před urychleným odstoupením od dohody, což, jak řekl, ohrožuje celou bezpečnostní architekturu v Evropě. „Radikální krok nám nic nedá," uvedl Hardt.

(kou, prvnizpravy.cz, haz.de, foto: arch.)