Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Německý politik: Nemůžeme ve vztahu s Ruskem vždy začínat Krymem!

Německý politik: Nemůžeme ve vztahu s Ruskem vždy začínat Krymem!

Nemůžete udělat z Krymu výchozí bod při rozhodování každé jednotlivosti ve vztahu k Rusku, prohlásil předseda Svobodné demokratické strany Německa (FDP) Christian Lindner.

Christian Lindner, předseda německé FDP
13. října 2017 - 10:10

Řeč je o „těžkém konfliktu“ a namísto čekání na jakýkoli pokrok, Západ by bést měl dialog s Moskvou intenzivněji a „znovu pozvat Putina za stůl G7“, řekl politik v rozhovoru pro Die Presse.

Ve vztazích s Ruskem není Západ připraven k dialogu, uvedl v rozhovoru s rakouskými novinami  Christian Lindner.

„Podle mého názoru ve vztahu k Ruské federaci chybí (Západu) jak soulad, tak připravenost k dialogu. V současné době prosazujeme projekty plynovodů a současně si stěžujeme na porušování mezinárodního práva," poukázal německý politik.


Podle Lindnera není možné, aby se Krym stal výchozím bodem při rozhodování o každé jednotlivosti ve vzhahu k Rusku. „Podobné porušení mezinárodního práva je nepřijatelné," uvedl vůdce FDP. „Řeč je však o vážném konfliktu a neměli bychom čekat na nějaký pokrok. Takže jsem za to, aby dialog byl intenzivnější a znovu se pozval Putin za stůl G7 - mluvit s ním, místo aby se mluvilo o něm."


Christian Lindner také poznamenal, že Berlín by neměl převzít roli vůdce „svobodného světa". „Bylo by nerozumné, kdyby Německo o tuto roli usilovalo. Snaha ji hrát by znamenala, že se dostanete pod nadměrný tlak," uvedl německý politik.

(kou, prvnizpravy.cz, diepresse.com, foto: arch.)