Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Němečtí politici před volbami bojují o ruské hlasy

Němečtí politici před volbami bojují o ruské hlasy

S blížícími  se volbami do Spolkového sněmu němečtí politici aktivně bojují za hlasy ruských Němců, informuje Deutsche Welle.

Spolkový sněm
28.srpen 2017 - 03:20

Zástupci celého politického spektra se pokoušejí získat jejich hlasy pro svou stranu palačinkami, kávou a ruskou řečí, ale jak se ukázalo, není to tak jednoduché, poznamenává Deutsche Welle.

Alexander Raiser, ruský Němec, jeden z 2,5 milionu, varuje, že mnozí ruští Němci se cítí izolováni a domnívají se, že jim není věnována dostatečná pozornost. Podle něj je to důležitý faktor ve volbách do Spolkového sněmu.

Po migrační krizi se mnozí odvrátili od vedoucích politických stran a nyní kritizují migrační politiku Merkelové. Alexander Raiser se obává, že velký počet ruských Němců bude hlasovat pro pravicové strany.

„Před 20 lety jsem emigroval do Německa. První 3-4 roky o nás stále říkali: "Rus. Ruská mafie. Jsou všichni líní, nechtějí pracovat. Umí jen krást auta. " O tom se pak hodně mluvilo,“ říká Raiser.

A podobně teď Němci vidí migranty.  Vidí pouze muslimy, teroristy... A nerozumí tomu, že mnoho z nich nemá s teroristy nic společného. Většina z nich jsou obyčejní lidé, kteří chtějí žít lidsky.

(rp,prvnizpravy.cz,deutschewelle,foto:arch.)