Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

New Yorker: Meryl Streepová kritizovala Trumpa, v Rusku má zákaz

New Yorker: Meryl Streepová kritizovala Trumpa, v Rusku má zákaz

Americký časopis The New Yorker k nedávnému konfliktu mezi herečkou Meryl Streepovou a novým americkým prezidentem Donaldem Trumpem zveřejnil zprávu, že Rusko jako odvetu zavedlo cenzuru na všechny filmy se Streepovou.

Meryl Streepová
12.leden 2017 - 21:22

Herečka během svého projevu na slavnostním vyhlašování cen "Zlatý glóbus" kritizovala Trumpa, i když ho nejmenovala, a to vyvolalo proti ní řadu tvrdých reakcí.

Jednou z nich je, že ruská vláda zavedla s okamžitou platností úplný zákaz filmů s Meryl Streepovou.

Návštěvníci moskevského divadla Kinoteatr 16 byli v pondělí večer nemile překvapeni, když viděli jak vládní agenti zaútočili na promítací kabinu a zabavil kopii filmu "Florence Foster Jenkin", který byl  natočen v roce 2016 s Meryl Streepovou.
 
Aby však bylo možné pocítit plnou sílu zákazu, tak v úterý ráno ministerstvo vnitra vydalo rozkaz policii k zabavení i všech DVD s herečkou. Policie začala objíždět všechny byty a zabavovat filmy.
 
"Byl jsem strašně vyděšený,“ uvedl  Vasilij Dmitrovič z Petrohradu, „vylomili mi dveře, žena křičela a oni neodešli, dokud jsem jim nedal film  "Mamma Mia!"
 
Ruský prezident Vladimir Putin promluvil na jedné ze státních televizí a řekl, že „není žádný důvod pro zákaz“, a dodal, že "se Streepová přeceňuje."

CNN: Sběr kompromateriálů na Trumpa financovali jeho soupeři!

Autor článku je Andy Borowitz, nejprodávanější autor a komik, který píše pro The New Yorker od roku 1998.
 
(rp,prvnizpravy.cz,newyorker,foto:arch.)