Svátek má: Radana|Radan

Zprávy

Velikost textu:

No tohle! Desítky států zasáhly do voleb USA, ale sláva připadla Rusku!

No tohle! Desítky států zasáhly do voleb USA, ale sláva připadla Rusku!

Satirická publikace The Onion pohovořila o „desítkách dalších zemí“, které zasáhly do prezidentských voleb v USA a nyní jim vadí skutečnost, že veškerá sláva připadla Rusku.

Angela Merkelová je prý rovněž frustrována
12. března 2018 - 11:04

Zdá se, že i část médií je už unavena americkým případem „ruského vměšování“, a tak se s tím vyrovnává – humorem.

Ukázalo se, žertuje Onion, že Laos utratil miliony na vytváření sofistikovaných robotických sítí a krádl e-maily štábu Hillary Clintonovou, Gambie poslala do Spojených států svého tajného agenta - Jill Steinovou (americkou kandidátku na prezidenta USA za stranu zelených – pozn. red.) a Německo otřáslo víru Američanů ve své politické instituce.

Stěžují si, že američtí vyšetřovatelé téměř všechno špatně pochopili, vyšetřujíce zahraniční intervence ve volbách, zástupci desítek zemí vyjádřili svůj hněv nad tím, že veškerá sláva ze zasahování do prezidentských voleb v roce 2016 je přisouzena Rusku, napsala satirická publikace.
 
Zástupci ze Srbska, Uruguay, Svazijska a 45 dalších zemí uvedly, že jsou neuvěřitelně naštvaní, že podporovaní Kremlu počítačoví hackeři a stínové finance získaly veškerou pozornost médií, zatímco jejich vlastní, mnohem větší úsilí v USA podkopat volební proces nedosáhl absolutně žádného uznání, barvitě lídí autor článku.
 
„Máte ponětí o tom, o kolik složitější byly naše útoky na americkou demokracii než ruské?" cituje vydání smyšlená slova prezidenta Laosu Bunnyanga Vorachita. „Utratili jsme miliony, abychom vytvořili komplexní robotické sítě, které by mohly vytvořit falešné, ale uvěřitelné příběhy, ve kterých by se Trump dostal do nejlepšího světla. A fungovalo to! Je to strašně nepříjemné, když něco takového vytvoříte, a pak celou slávu získá někdo jiný. "
 
„Opravdu si myslíte, že Rusko by mohlo ukrást e-maily od šéfa štábu Clintonové Johna Podesty? Nikdy v mém životě! Byl to Laos," dodal Vorachit.
 
Podle zdrojů, pokaždé, když americká média připisují ruským oligarchům financování intervencí ve volbách, mnoho zahraničních agentu po celém světě zuří, protože, jak vtipkuje vydání, ti, co perou peníze z Kostariky a Nepálu, udělali mnohem více pro financování takových iniciativ. Tito agenti  v hněvu zahazují noviny, a křičí, že práce Mongolska, které dalo Clintonové tisíce hlasů mrtvých, si zaslouží více pozornosti než všechny ty věci, které dělalo Rusko.

Haleyová uvěřila ruskému vměšování do voleb neexistujícího ostrova!

Navíc zprávy potvrdily, že desítky světových lídrů zuří, když členové Kongresu vyjádřili vážné znepokojení nad machinacemi ruského prezidenta Vladimira Putina v roce 2016 a nezmiňují další jiná schémata jiných zemí, napsal The Onion.
 
„Rusko má spoustu lúzrů, kteří seděli v nějakém skladě a tvořili bludné Facebookové zprávy, zatímco my jsem ve skutečnosti čistili volební seznamy ve více než tuctu států, a přesto nás nikdo neoznačuje za nepřátelé demokracie,“ řekl tajný agent Gambie Ndura Sanne.
 
„Částečná informovanost je naprosto neuctivá," dodal. „Jakoby tyto americké noviny dokonce nerozuměly, že Jill Steinová je tajný agent Gambie."
 
Mezitím tajní agenti z Tuvalu, jak informovala satirické publikace „lezli po zdi“, frustrovaní tím, že kvůli hanbě, že nezískali slávu, i přes úspěšné použití rostoucí politické polarizace ve Spojených státech pro tajnou organizaci Pochodu žen v roce 2017. Frustrovaní jsou i lídři ostrovů Svatý Kryštof a Nevis, kteří tvrdili, že bez jejich taktiky zastrašování voličů Clintonové by nikdy nevyhrála ve Virginii a Minnesotě.
 
Mnozí světoví vůdci, jak ironicky uvedl Onion, vyjádřili podobné pocity.
 
„V roce 2016 jsme byli schopni otřást víru Američanů v jejich politické instituce, ale dosud nikdo s hysterií nevyzývá k sankcím proti nám,“ údajně řekla novinářům německá kancléřka Angela Merkelová. „Byla jsem naštvaná, že Rusko začalo všechno na poslední chvíli, ukradlo všechny ostatní nápady a poté obdrželo všeobecné uznání za to, že vnutila Trumpa Americe."

 
„Myslím, že to je to, co jsme dostali za to, že jsme byli opatrní při našem vměšování, na rozdíl od Rusů, kteří byli tak hloupí, že poslali jednoho ze svých tajných agentů na setkání s představiteli Trumpovy kampaně do Tower Trump Tower,“ řekla. „Pravděpodobně po volbách do roku 2020 si také přisvojí veškerou slávu."

(kou, prvnizpravy.cz, theonion.com, foto: arch.)