Svátek má: Monika

Zprávy

Velikost textu:

Nový šéf britského generálního štábu potřebuje peníze, Rusko mu pomůže

Nový šéf britského generálního štábu potřebuje peníze, Rusko mu pomůže

Nový náčelník britského generálního štábu generál Mark Carleton-Smith varoval před rostoucí hrozbou, kterou ruská armáda představuje.

Nový náčelník britského generálního štábu generál Mark Carleton-Smith
22. června 2018 - 06:20

Tak jako mnozí západní generálové by rád i generál Mark Carleton-Smith zmodernizoval svou armádu, protože to všechno stojí hodně peněz, tak potřebují nějakou hrozbu, kterou předloží politikům a tou je Rusko.

Náčelník britského generálního štábu Carleton-Smith řekl, že má povinnost zajistit, aby vojáci byli připraveni čelit hrozbám nepřátelských národů "bojujícím duchem".

Ve svém projevu na konferenci RUSI Land Warfare upozornil, že Rusko má stále pokročilejší raketové systémy a také je to jedna z největších hrozeb pro Británii.

Britští vojáci by měli být připraveni "bojovat a vyhrát" proti "bezprostřední" hrozbě nepřátelských národů, jako je nyní Rusko, řekl nový náčelník britského generálního štábu.

"Rusko dnes je v revizionistickém režimu a jeho záměr je nyní spojen s rostoucím arzenálem zbraní na dlouhé vzdálenosti," řekl generál.

"Nesprávné vnímání, že neexistuje bezprostřední nebo existenční hrozba pro Spojené království, a že i kdyby k tomu došlo, mohlo by to být jen po dlouhé době, je špatné," pokračoval generál.


Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, chce posílit rezervní síly Bundeswehru, a to zejména z důvodu „napjatých vztahů s Ruskem
Carleton-Smith argumentoval tím, že v případě potřeby pošle vojáky na bojiště a má obavu, aby je neodradily předchozí nedostatky ve válce v Afghánistánu.

„Jsme placeni za boj a vítězství, to je jedinečná odpovědnost jménem našeho národa,“ upozornil generál.

"A jako velitelé a vůdcové máme hlavní zodpovědností za výchovu a výživu bojového ducha našich mužů a žen.

(rp,prvnizpravy.cz, dailystar,foto:arch.)