Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

NYT: Trumpova Amerika ohrožuje budoucnost a stabilitu ve světě!

NYT: Trumpova Amerika ohrožuje budoucnost a stabilitu ve světě!

Donald Trump přemění Spojené státy na sobeckou zemi bez blízkých přátel, kteří nedodržují žádné hodnoty. Podle The New York Times zahraniční a domácí politika amerického prezidenta ohrožuje budoucnost a stabilitu ve světě.

Ilustrační foto
17. června 2018 - 04:20

Donald Trump chce přeměnit Spojené státy na sobeckou, nečestnou zemi bez blízkých přátel, nepředvídatelnou a nedodržující žádné hodnoty. Jak píše The New York Times, Trumpova Amerika ohrožuje budoucnost a stabilitu ve světě.

Autor článku uvedl, že všechny hmotné i nehmotné výhody vyplývající z Aameričany zavedeného světového řádu pomohly USA, aby se staly nejbohatší, nejbezpečnější a respektovanou zemí v historii, ale dnes Trump využil své prezidentské pravomoci k narušení osobní bezpečnosti svých občanů a hodnot národa.

Trump se nedávno rozhádal s nejbližšími spojenci v NATO, včetně předsedy vlády Kanady, Justinem Trudeau, kterému Trumpův tým řekl, že „bodl do zad“ poté, co se Trudeau mírným způsobem snažil chránit svoji obchodní politiku na dovoz mléčných výrobků.

 
„A co když se stane další tragédie, podobně jako 11. září, a kanadská pomoc bude zapotřebí k něčemu víc než k nákupu mléka? Která země by nechtěla, aby byla Kanada sousedem? Americký prezident Rusko neodsoudil, ale zároveň poškozuje vztahy se všemi spojenci, s nimiž Amerika bojovala proti nacismu, komunismu a radikálnímu islamismu za posledních 70 let. Máte pocit jistoty? " klade otázku autor článku.
 
Kromě toho se v materiálu uvádí, že Trump je první prezident od roku 1941, který nejmenoval vědeckého poradce - post, který se vytvořil během druhé světové války, aby bylo v Oválné pracovně na koho se spolehnout ohledně technických otázek - od jaderné války po globální pandemie.
 
Také podle rozpočtového úřadu Kongresu, snížení příjmu právnických osob a nákladů ve výši 1,3 bilionu dolarů, včetně zvýšení výdajů na zbrojení zvýší v příštím desetiletí asi o 2,6 bilionu dolarů státní dluh. Podle odborníků, a to i v případě, že úrokové sazby mírně porostou, podle očekávání v příštích několika letech diskreční výdaje na úroky z dluhu neponechají Spojeným státům prakticky žádné finančních prostředky na programy v oblasti veřejného zdraví a sociálního zabezpečení.

 
„Spojte to všechno - a dostanete prezidenta, který trhá celou řadu dlouhodobých smluv a vztahů bez vážného důvodu, jen aby splnil své krátkodobé potřeby, na základě svých nevyvážených a nekontrolovatelných instinktů nebo nenávisti vůči svému předchůdci. Takže stále máte pocit jistoty?“ klade na závěr otázku čtenářům autor článku.

(kou, prvnizpravy.cz, nytimes.com, foto: arch.)