Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

Otec v německém Kleve zachránil dceru před útokem Syřana

Otec v německém Kleve zachránil dceru před útokem Syřana

Asi 57letý muž z Kleve (Severní Porýní-Vestfálsko) přemohl útočníka a tím zachránil v neděli svou dceru před údajným znásilněním.

Ilustrační foto
11.leden 2017 - 01:13

Podle policie se 23letá žena, kolem 5:30 ráno, sama vracela z návštěvy diskotéky pěšky, protože se jí nepodařilo sehnat taxi.

Když si všimla, že ji neznámá osoba pronásleduje, zavolala mobilem  otci. "Najednou ji muž popadl, udeřil do obličeje, srazil na zem a lehnul si na ni,“ uvedl při výslechu otec napadené.

Otec, který hledal svou dceru, jel  na skútru, když uviděl co se děje, tak zasáhnul. Přemohl útočníka a držel jej pevně až do příchodu policie.

Mladá žena byla převezena do nemocnice k ambulantnímu ošetření. Podezřelý 23letý Syřan byl očividně pod vlivem alkoholu a v pondělí měl být předveden před soudce.

Silvestrovská bezpečnostní opatření: Policie nebo antisexuální šortky

Většina žen v Německu se necítí  bezpečně na veřejných místech

Více než polovina žen v Německu je na  veřejném prostoru nejistější než dříve. V průzkumu  pro Bild am Sonntag, 58 procent respondentek  uvedlo, že veřejná místa jsou pro ně dnes méně bezpečná než předtím. Pro 31 procent  se nic nezměnilo. Pouze deset procent uvedlo, že se cítí bezpečně na veřejnosti.  

48 procent uvedlo, že do některých oblastí za tmy nepůjde vůbec,  16 procent si po západu slunce bere sebou na ochranu pepřový sprej, u respondentek ve věku mezi  14 a 29 je to 32 procent .

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)