Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

P.C.Roberts: Pokud má mít pravda šanci, tak to bude jinde než v USA!

P.C.Roberts: Pokud má mít pravda šanci, tak to bude jinde než v USA!

Mistři propagandy, židovský odborník PR Edward Louis Bernays s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem jsou v souladu, že opakované lhaní se může stát pravdou. Píše ve svém komentáři americký politolog P.C.Roberts.

Paul Craig Roberts
21.červenec 2017 - 03:20

Čím je lež častější, tím větší je úspěch na to, že se stane pravdou.  Pro propagandisty je nejlepším klamem lež, která má daleko k pravdě . Taková lež může být proměněna v takovou samozřejmou pravdu, že není nutný žádný důkaz. Jak to vyjádřili Nikki Haleyová a Hillary Clintonová: "Důkazy! Nepotřebujeme žádné smradlavé důkazy. Víme, že Rusko ovlivnilo naše volby! "

Pro typického Američana, který nic neví, je osoba bývalé ministryně zahraničí a "oprávněné prezidentky USA" a velvyslankyně Spojených států v OSN,  natolik  dostačující, aby ho přesvědčila, že je pravda, že Rusko ukradlo americký prezidentský úřad pro Trumpa. Všichni to víme. Proč? Protože jsme to všichni slyšeli opakovat po mnoho měsíců. Jak jeden známý řekl: "Kdyby to bylo falešné, jistě by to média odhalila." Tato nesnesitelná naivita je charakteristická pro západní obyvatelstvo.

Jak Berneys a Goebbels věděli, že jeden dobrý propagandista může ovládat názor cílové skupiny, ať už je to pohlaví nebo národ.

Zpočátku pro Berneyse byly cílovou skupinou americké ženy. Jako propagandista americké tabákové společnosti propagoval ženu kuřačku jako znak feministické nezávislosti. Nazval cigarety "svíčkami svobody". Podobně jeho propaganda firmy United Fruit Company pomohla americké vládě v roce 1954 svrhnout zvolenou vládu Guatemaly.

Goebbels z Němců udělal služebníky třetí říše, neokonzervativcům ve Spojených státech se to dosud nepodařilo, ale stále na tom pracují.

Neokonzervativcům, vojensko-bezpečnostnímu komplexu, izraelské lobby a americkým presstitutům se podařilo zabránit tomu, aby Trump stáhnul USA ze Sýrie a normalizoval vztahy s Ruskem. Pokud Trump nyní normalizuje vztahy s Ruskem, budou to světu prezentovat presstituti jako důkaz, že spiknutí Putin - Trump proti západní demokracii je skutečné. Pokud by Trump normalizoval vztahy, čímž by odstranil "hrozbu", která ospravedlňuje zvyšování a zisk rozpočtu vojensko-bezpečnostního komplexu, tak by pravděpodobně byl jako zrádce USA obžalován. Trumpovy tweety by byly zahlceny náporem presstitutů.

Trump ukončil program CIA na podporu „umírněné opozice“ v Sýrii!

Američané, Britové, Evropané, Rusové, Číňané, Indové a všichni ostatní musí pochopit, že nepřátelství Washingtonu vůči Rusku je výsledkem tlaku silných zájmových skupin. Tyto zájmové skupiny jsou silnější než prezident USA.

Izrael na Středním východě je jednou z těchto mocných zájmových skupin. Jak řekl admirál Tom Moorer, náčelník námořních operací a předseda náčelníků štábů námořnictva, "žádný americký prezident se nemůže postavit Izraeli."

Neokonzervativci, kteří slouží jak sionistickému státu Izrael, tak americkému vojensko-bezpečnostnímu komplexu, jsou dalšími mocnými zájmovými skupinami, které omezují americkou vládu. To, že neokons jsou pevně spojeni s Izraelem a vojensko- bezpečnostní komplexem zvyšuje jejich sílu a vliv. Prezident Eisenhower varoval Američany v roce 1961 ve svém posledním veřejném projevu americkému lidu, že moc vojensko-průmyslového komplexu způsobila, že to ohrožuje americkou demokracii.

Eisenhowerova řeč je nejlepším projevem, jaký kdy nějaký americký prezident přednesl. Je to jen 14 minut a 4 sekundy; přesto vše pokrývá. Existuje povědomí, že můžeme být oběťmi vlastního úspěchu.Pokud vezmeme v úvahu kombinovanou moc těchto zájmových skupin - americký vojensko-bezpečnostní komplex s ročním rozpočtem větším než je HDP většiny zemí, neokonzervativci s ideologií americké hegemonie a aliancí s oběma stranami demokratickou a republikánskou a Izraelem. Jak by mohl v této konstelaci  prezident Donald Trump normalizovat vztahy s Ruskem a skončit intervence USA na Blízkém východě? Vyhlídka na Trumpův úspěch je velmi vzdálená.

Pokud ruská vláda nepochopí, že prezident Trump není ten, kdo může vztahy změnit, tak Rusko bude zničeno společně s Amerikou a zbytkem světa.

(rp,prvnizpravy.cz,p.c.roberts,foto:arch.)