Svátek má: Albína

Zprávy

Velikost textu:

Pentagon vyzval k přípravě války ve vesmíru!

Pentagon vyzval k přípravě války ve vesmíru!

Válka ve vesmíru je záležitostí několika let, řekl náčelník štábu US Air Force David Goldfein na 34. výročním symposiu Air Force Association a technologie na Floridě, napsal Space News.

Ilustrační foto
1. března 2018 - 04:20

Armerický důstojník zdůraznil, že Spojené státy potřebují udržett převahu ve vesmíru. Je očividné, že Spojené státy chtějí válčit ve vesmíru a podřizují tomu i své rozpočty.

„Předpokládám, že se budeme moci nanášet údery z vesmíru za pár let. My jsme (letectvo USA) představujeme typ vojsk, ckterý by měl vést společné vojenské operace v této sporné oblasti. To je to, co země potřebuje,“ řekl Goldenfein.

Space.com: USA samy mění vesmír na bojiště, ale obviňují Rusko a Čínu

Dodal, že pro zvýšení palebné síly USA je nutné integrovat rozvědku a možnosti komunikace ve vzduchu, na souši, na moři, kyberprostoru a vesmíru.

Navíc, podle Goldfeana, americké letectvo vyžaduje novou generaci velitelů.

Podle deníku činí rozpočet vesmírného programu US Air Force letošní rok 7,75 miliard dolarů, což je o 20% více než v roce 2017.Příští rok se předpokládá, že tato rozpočtová položka se zvýší na 8,5 miliardy dolarů.

V příštích pěti letech hodlají vzdušných sil investovat 44,3 miliardy dolarů do vesmírných systémů - 31,5 miliardy dolarů do výzkumu a vývoje a 12,8 miliardy dolarů do veřejných zakázek. To by znamenalo 18 procentní nárůst oproti pětiročnímu plánu předloženému v loňském roce ve výši 37,5 miliardy dolarů.

(kou, prvnizpravy.cz, spacenews.com, foto: arch.)