Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Policie údajně identifikovala klíčové podezřelé z kauzy Skripal

Policie údajně identifikovala klíčové podezřelé z kauzy Skripal

Britská policie a zpravodajské služby údajně identifikovaly klíčové podezřelé v pokusu o atentát na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii, píše britský Telegraph.

Ilustrační foto
21. dubna 2018 - 11:30

Britské úřady tvrdily od začátku případu, že ruská vláda stojí za útokem nervového jedu na britského exšpiona Sergeje Skripala v Salisbury, Rusko toto obvinění popírá.

Nová zpráva britských vyšetřovatelů dále podporuje britskou verzi případu: "Klíčové osoby, podezřelé z pokusu o atentát na Skripalovy jsou podle protiteroristické policie a špionážních agentur nyní údajně v Rusku.“

Údajně podezřelé osoby policie a bezpečnostní agentury identifikovaly díky kamerovým záběrům z místa činu a na letišti. Podle vyšetřovatelů jsou klíčoví podezřelí nyní v Rusku.

Zatím není jasné, kdo jsou oni podezřelí, nebo co se píše v policejní  zprávě, kterou vyšetřovatelé tají,  Daily Telegraph ocitoval pouze úryvky ze zprávy, údajně ze svého ověřeného zdroje .Kauza Skripal se blíží svému rozuzlení. Všem, kromě těch nejzaťatějších ideologických nádeníků je jasné, že přežití a zotavení Skripalových už vůbec neodpovídá scénáři, který někdo vymyslel a Britové neprozřetelně rozšířili. Nyní to začíná vypadat na dlouho nevídaný, doslova grand-fake, podobný tomu před agresí do Iráku v roce 2003. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.


Podle výzkumného centra ve Švýcarsku, které analyzovalo vzorky z OPCW z místa incidentu v Salisbury, byla použita v případě otravy Skripalových látka BZ, která byla ve výzbroji USA a Británie. S touto ohromující zprávou včetně toho, že nebyla vyráběna v Rusku, ani v Sovětském svazu, vystoupil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.


(rp,prvnizpravy.cz,telegraph,foto:mp)