Svátek má: Ludmila

Zprávy

Velikost textu:

Policie zaměstnancům cizineckého úřadu: Noste ochranné vesty!

Policie zaměstnancům cizineckého úřadu: Noste ochranné vesty!

Německé úřady se vyrovnávají se zvýšeným počtem osob požadujících azyl. Stále více a více zaměstnanců je vystaveno účinkům a nebezpečí Merkelovy vítací kultury, žadatelé nemají respekt, naopak jsou agresivní.

Ilustrační foto
24. května 2019 - 03:20

Zaměstnanci imigračního úřadu v Landsbergu si museli na základě vlastních zkušeností pořídit bezpečnostní službu, strach z útoků od žadatelů o azyl je velký, bezpečnostní služba by jim nyní měla poskytovat ochranu.
Přesto bezpečnostní služba doporučuje zaměstnancům, tak jako policie, aby zaměstnanci nosili ochranné vesty na ochranu před útoky nožem.

Podle Barbary Rösnerové, vedoucí oddělení integrace cizinců a azylu v okresním úřadu, se incidenty pohybují od „nejzávažnějších verbálních útoků a hrozeb zaměstnancům“ až po žadatele o azyl, kteří se „snažili útočit kameny“.

Podle Rösnerové musela být několikrát volána policie. Zásadně se zvýšila i agresivita žadatelů o azyl, proto je důležitá bezpečnostní služba, zdůraznila. Pokud je na vedoucí oddělení, tak zaměstnanci bezpečnostní služby by měli nastoupit 15 minut před otevřením úřadu, aby byli vidět a posílil tak autoritu zaměstnanců a podobně by měli být na místě ještě 30 minut po uzavření úřadu. Náklady se odhadují přibližně na 96.000 euro ročně.


Dva zaměstnanci bezpečnostní služby budou v budoucnu trvale přítomni na úřadu. Nasazení bezpečnostní služby by zpočátku mělo být na  jeden rok.

„Úřad pro imigraci také úzce spolupracuje s policií, která doporučila, aby naši zaměstnanci nosili ochranné vesty, které by je mohly chránit například před útoky nožem,“ dodala Rösnerová.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)