Svátek má: Mahulena

Zprávy

Velikost textu:

Pompeo vyhrožoval a Teherán konal: Prý sestřelil americký dron

Pompeo vyhrožoval a Teherán konal: Prý sestřelil americký dron

<< AKTUALIZACE >> Pentagon přemísťuje asi tisíc vojáků a jednotku protiraketové obrany Patriot do oblasti Blízkého východu.

Ilustrační foto
20. června 2019 - 07:20

Nový vojenský kontingent vyslaný Spojenými státy na Blízký východ je složen i z raketové jednotky Patriot, průzkumného letadla s posádkou a bezpilotního průzkumného letadla a "dalších odstrašujících prostředků", uvedla mluvčí amerického ministerstva obrany..

"Spojené státy nehledají konflikt s Íránem, ale jsme schopni a připraveni bránit americké síly a naše zájmy v regionu," řekla Rebecca Rebaric, mluvčí Pentagonu.

Připomeňme si, že 18.června šéf Pentagonu Patrick Shanahan prohlásil, že Spojené státy budou posílat na Blízký východ tisíce vojáků v souvislosti s nedávným útokem na tankery v Ománském zálivu.


Írán oznámil, že zasáhl americký drone Global Hawk

Krize mezi USA a Íránem hrozí, že dosáhne nového nebezpečného vrcholu. Poté, co americký ministr zahraničí Mike Pompeo v podstatě vyslal ultimatum do Teheránu, Íránci podnikli tvrdé odvetné kroky a zničili americký dron.

Úspěšný útok byl oznámen iránským sborem revolučních gard (IRGC). Bojovníci IRGC sestřelili americký průzkumný UAV “ Global Hawk ” v provincii Hormozgan v jižním Íránu.

Mluvčí Pentagonu popřela sestřelení amerického dronu Global Hawk nad Íránem.

<< DALŠÍ AKTUALIZACE >> Donald Trump naznačil letecký úder proti Íránu v odplatě za sestřelení dronu US Navy. Protože americká armáda trvá na tom, že dron byl nad mezinárodními vodami. Írán tvrdí, že drone byl íránském vzdušném prostoru.

(rp,prvnizpravy.cz,presstv,korrespondent.net,foto:arch.)