Svátek má: Zlata

Zprávy

Velikost textu:

Porošenko: Ukrajina je schopna odrazit jakoukoliv armádu!

Porošenko: Ukrajina je schopna odrazit jakoukoliv armádu!

Petro Porošenko prohlásil, že ukrajinská armáda může odolat ozbrojeným silám jakékoliv země, včetně Ruska. Uvání se to na oficiálních stránkách prezidenta Ukrajiny.

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
12.únor 2017 - 23:02

„Když je Ukrajina jednotná, je schopna se bránit proti jakémukoli agresorovi, dokonce z Ruské federace, která má největší a nejsilnější armádu na kontinentu," řekl Porošenko řekl během své návštěvy v Ivano-frankivské oblasti.

S takovými prohlášení Porošenko vystupoval už dříve. Na jaře roku 2016 nazval ukrajinskou armádu jednu z nejbojeschopnějších na kontinentu, což podle něj umožnilo Kyjevu „zastavit agresora“, a o rok dříve uvedl, že Ukrajina je připravena bránit nejen sebe, ale i Evropu.

Kyjev hrozí, že zničí půl milionu ruských vojáků ve „válce o Krym"
Ukrajinský poslanec: Naše vojenská přehlídka bude na Rudém náměstí!

Ukrajinské ozbrojené síly pravidelně dostávají pomoc od západních zemích. V prosinci loňského roku americký Senát schválil přidělení 350 milionů dolarů pro vojenskou pomoc Ukrajině. Přesto si vojáci často stěžují na nedostatek finančních prostředků a na nepřijatelné podmínky služby.

Kyjev neustále obviňuje Moskvu z účasti na konfliktu v Donbasu. Ovšem ukrajinské soudy odmítají uznat za skutečnost ozbrojenou agresi Ruska proti Ukrajině. Takže v roce 2016 kyjevský odvolací soud rovněž zamítl návrh na uznání Ruska jako útočníka.

(kou, prvnizpravy.cz, president.gov.ua, foto: arch.)