Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Před polským velvyslanectvím v Kyjevě spálili demonstranti polskou vlajku

Před polským velvyslanectvím v Kyjevě spálili demonstranti polskou vlajku

Polské ministerstvo zahraničních věcí zaslalo na Ukrajinu protestní nótu v souvislosti se spálením polské vlajky před velvyslanectvím v Kyjevě.

Ilustrační foto
4. dubna 2018 - 07:20

„Během demonstrace před polským velvyslanectvím v Kyjevě 2. dubna byla spálena polská vlajka, polský velvyslanec na Ukrajině předal protestní nótu ukrajinskému ministerstvu zahraničí,“  píše se v prohlášení polské diplomatické služby.

Ministerstvo zahraničí rovněž vyjádřilo své pobouření nad chováním demonstrantů a k nedostatečné reakci ukrajinských bezpečnostních orgánů.

Podle Interfax-Ukrajina, 2. dubna neznámí lidé přišli k polskému velvyslanectví v Kyjevě, měli maskami kryté tváře a spálili polskou vlajku.

Pavlo Klimkin, ukrajinský ministr zahraničních věcí Ukrajiny na ve svém Twitteru  nazval incident útokem na ukrajinsko-polské přátelství.

„Silně odsuzuji provokativní akci před polským velvyslanectvím v Kyjevě. Není to nic jiného než pravidelná provokace, zrádný útok na naše přátelství. Lidé, kteří mají upřímné srdce, se nikdy nebudou posmívat symbolům jiných národů,“ napsal Klimkin.

Korrespondent: Po deseti letech Poláci přestali milovat Ukrajince!

Požár polského autobusu ve Lvově
Ve Lvově radikálové zapálili polský autobus, napsal na facebooku člen městské rady Igor Zinkevič .Podle něj k incidentu došlo v neděli 1. dubna.

"Nedaleko Starého autobusového nádraží neznámé osoby zapálily polský autobus a kolem něj rozhodily červeno-černé letáky," napsal Zinkevič.

"Taková akce neznámých  způsobují podle mého názoru pouze zhoršení vztahů mezi Polskem a Ukrajinou," dodal Zinkevič.

Šéf bezpečnostní ukrajinské služby Vasily Hrycak oznámil, že 3.dubna SBU zadržela dva žháře polského turistického autobusu.

Je třeba také poznamenat, že zadržení měli na svědomí poničení polského památníku na hřbitově Lychakiv ve Lvově.


(prvnizpravy.cz, rt, tweet,foto:arch.)