Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Proč chce tak urputně senátor McCain začlenit Černou Horu do NATO?

Proč chce tak urputně senátor McCain začlenit Černou Horu do NATO?

Spojené státy nemají žádný důvod toužit po začlenění Černé Hory do NATO, protože to jen přinese nový americký závazek, napsal The American Conservative.

John McCain, republikánský senátor
18.březen 2017 - 07:20

Nicméně americký senátor John McCain vyzval jednomyslně schválit vstup této země do Aliance a obvinil nesouhlasícího kolegu, že pracuje pro Kreml. The American Conservative se diví, proč McCain touží včlenit problémovou Černou Horu do NATO.
 
Americký senátor John McCain obvinil svého kolegu z Kentucky Randa Paula, že pracuje pro Vladimira Putina. Ale čím se tak senátor Pavul provinil, klade si otázku vydání American Conservative.
 
Problém je v tom, že senátor z Kentucky odmítl podpořit McCainovu výzvu "jednomyslně odhlasovat začlenění Černé Hory do NATO". Ale skutečně je pro Spojené státy Černá Hora tak důležitá, aby měly prospěch z jejího členství v NATO? Autor o tom vyjadřuje velmi vážné pochybnosti.
 
Černá Hora se nachází na Balkáně, který je historicky „sudem prachu Evropy" a inkubátorem války. Nyní se situace nijak nezměnila. Premiér Černé Hory Milo Djukanović, řekl, že Rusko se ho snaží zabít, aby se zabránilo vstupu země do NATO.
 
Rusko odmítá nařčení. Nicméně to nebrání McCainovi tvrdit, že Rand Paul pomůže Putinovi dosáhnout „rozkouskování" Černé Hory, v níž již byl pokus o převrat.
 
Nicméně pokud je to skutečně pravda, tak proč mají USA poskytnout záruky dané zemi, což  by mohlo přimět Washington vstoupit do konfrontace s Moskvou aniž by se o tom vedla diskuse v Senátu?Rand Paul nemusí vysvětlovat svou volbu v hlasování," konstatuje autor.

DB: Vzteklý McCain obvinil svého kolegu, že „pracuje pro Putina“! 

The American Conservative uvažuje, jaké životně důležité zájmy USA by mohly být ohroženy v Černé Hoře, v případě, že se tam změní vláda? A proč Evropa sama o sobě nemůže vyřešit své problémy?
 
Kromě toho, udělil snad americký prezident Donald Trump senátorovi McCainovi pravomoc zaručit vojenskou ochranu nestabilním zemím na Balkáně? Nebo se silou chopil zahraniční politiky Spojených států ve vztahu NATO a Ruska?
 
Podle deníku, by měl prezident Trump dát jasně najevo, že rozhodnutí v otázkách zahraniční politiky jsou přijímána v Bílém domě, nikoliv v Senátu. A kromě toho, co se stalo s kurzem zahraniční politiky, pro nějž dali Američané v prezidentské volby své hlasy: sblížení s Ruskem, konec amerických vojenských operací na Středním východě, spravedlivější rozdělení prostředků alianční obrany?

Spojené státy vynakládají i bez NATO hodně peněz na obranu. Pentagon plánuje vyslat více než 1000 vojáků do Sýrie. Vojenské vedení země prohlašuje, že je nutné poslat posily amerických vojáků do  Afghánistánu. V Iráku stále působí 5000 amerických vojáků. Kromě toho Spojené státy rozmístily jednotky v pobaltských státech, stejně jako systém protiraketové obrany v Jižní Koreji, Polsku a Rumunsku.
 
„Se smrtí komunismu, koncem studené války a zhroucením nového světového řádu Bushových následovníků, potřebuje Amerika nové velké strategie postavené na pevných základech ideologie „Amerika především"," dodává The American Conservative.

(kou, prvnizpravy.cz, theamericanconservative.com, foto: arch.)