Svátek má: Lukáš

Zprávy

Velikost textu:

Putin označil technologii, která by byla hroznější než atomová bomba!

Putin označil technologii, která by byla hroznější než atomová bomba!

Ruský prezident Vladimir Putin se domnívá, že v blízké budoucnosti bude možné genetické programování člověka podle zadaných charakteristik, což může mít důsledky hroznější, než atomová bomba.

Vladimir Putin, prezident Ruské feferace
23. října 2017 - 10:15

Hlava ruského státu to uvedla na schůzce s účastníky Světového festivalu mládeže a studentů.

Podle Putina bude genetické inženýrství poskytovat obrovské příležitosti v oblasti farmakologie i změny lidského kódu.

„Můžete si prakticky představit, že člověk může vytvořit osobu s určitými vlastnostmi. Může to být skvělý matematik, může to být skvělý hudebník, ale může být voják - člověk, který by mohl bojovat beze strachu, bez smyslu pro soucit a lítost, bez jakékoliv bolesti,“  řekl prezident.


„Pochopte, že lidstvo může začít - a je pravděpodobné, že v blízké budoucnosti - velmi složité a klíčové období svého vývoje a existence. A právě to, co jsem právě řekl, může být horší než atomová bomba,“ zdůraznil.

Současně ruský vůdce věří, že nové technologie by měly být efektivně využívány a uplatňovány v široké praxi. Lidstvo by však nikdy nemělo zapomenout na morálku a mravy, protože jejich absence může vést ke zničení člověka.


„Cokoli něco uděláme a čímkoli se zabýváme, neměli bychom nikdy zapomínat na morální a etické základy naší práce ve všem, co děláme, musí jít o věc na posílení lidstva, ne ho zničit,“ dodal Putin.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)